Skocz do zawartości


Zdjęcie

wydech i dzwiek basowy


27 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   piotrek1816

piotrek1816

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
    • Time Online: 18g 54m 56s

Napisany 31 grudnia 2012 - 00:03

Pytanie moje brzmi jak zrobic tlumik z basowym pomrukiem, przerabiac sportowy tlumik cc 1100 czy kupić michael speeder i wspawać tam nową końcówkę z dyfuzorem?
Jak ktos mi powie wstawic pustaka z końcówka chromowana - mówie nie, chce tlumik z atestem - pozostaje michael w tej chwili badź standardowy gwizdek seryjnie montowany.
ale michael równiez drze jape na wysokich obrotach widzialem juz przerabianie tłumika z końcówkami ale czy da to rzeczywiscie efekt ?

końcówka z 80 zł a tłumik 140 plus spaw wiec calkiem sporo jak na chwile zabawy ktora miała by nie wyjsć.

wydaje mi sie że już pewnie ktos sie w to bawil i nie jestem pierwszy.

#2 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 31 grudnia 2012 - 01:06

Ja mam gdzieś w rupieciach pustaka, jak wymienie wahacz w zcerwonym to go załoze i przyjade na spota to posłuchasz sobie jak to drze jape i zarazem mieści sie w dopuszczalnej normie na styk :mrgreen:

#3 OFFLINE   Kowal94

Kowal94

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów
    • :

Napisany 31 grudnia 2012 - 01:39

a kiedy spot ?:P

#4 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 31 grudnia 2012 - 10:19

:roll: wejdź sobie w dział spoty łódź

każda niedziela godz 16 parking port lodz

#5 OFFLINE   piotrek1816

piotrek1816

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
    • Time Online: 18g 54m 56s

Napisany 31 grudnia 2012 - 11:30

arek ok ale wlasnie chodzi o to ze ja nie chce tylko darcia ryja ale basowego dźwięku i czy to prawda że dja to końcówki z dyfuzorem a jeśli tak czy bedzie to słyszalne w malcu

#6 OFFLINE   szlachcik333

szlachcik333

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 596 postów
    • :

Napisany 31 grudnia 2012 - 13:13

Cześć ja przyłączę się do tematu :D co to za wydech czy z serii albo jakoś samemu od podstaw da się zrobić taki wydech żeby tak mruczał i czy ten stożek też przyczynia się do tego dźwięku bo dźwięk strasznie mi się podoba :P bo ja myślałem nad zrobieniem z kwasówki takiej samoróbki jak na tym filmiku a i jeszcze jak ktośby wiedział jaki on może mieć gaźnik założony w tej 500'tce :P

#7 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 31 grudnia 2012 - 15:12

ten wydech to samoróba

#8 OFFLINE   piotrek1816

piotrek1816

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
    • Time Online: 18g 54m 56s

Napisany 31 grudnia 2012 - 15:13

no dobra i o takie coś mi chodziło właśnie o taki dźwięk :) jak to zrobione wydaje mi się że generalnie jest tu tłumik do wykorzystania np ultera, czy inny sportowy a do niego zespawane po swojemu znaczy domowemu obie rury wychodzące z kolektora, inne obejmy zastosowane są bo to widać dokładnie nie widzę tylko dokładnie co tam jest na tej puszce od wydechu.

#9 OFFLINE   szlachcik333

szlachcik333

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 596 postów
    • :

Napisany 02 stycznia 2013 - 01:28

piotrek1816 To jak będziesz robił coś taki tłumik to jak zrobisz to napisz tu w temacie, nagraj jakiś filmik jak to chodzi, jakieś fotki i napisz jaki tłumik zastosowałeś itd. bo sam chcę sobie takie coś zrobić, ale chcę zobaczyć jak ci to wyjdzie :D powodzenia w pracach nad wynalazkiem :P. A i jeszcze w tej 500'cetce co to jest za gaźnik??? Jakiś od motoru bo sam chcę sobie wymienić i nie wiem na jaki???

#10 OFFLINE   piotrek1816

piotrek1816

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
    • Time Online: 18g 54m 56s

Napisany 02 stycznia 2013 - 12:54

szlachcik333

Jeśli zabiorę się do tego dopiero w wakacje.
Póki co czeka mnie spory remont jednego z malców a obecnie dwa miesiące pod rząd OC :/
Czyli brak finansów na zabawy z takimi tłumikami :)

#11 OFFLINE   Galery

Galery

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów
    • Time Online: 4g 55m 26s

Napisany 02 stycznia 2013 - 16:03

Jak dla mnie to jest najpiękniejszy dźwięk jaki może być w maluchu pustak na małej puszce i fabrycznej fifce :) albo michałek mała puszka ale pustak ten mnie zniewoloił :)



#12 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 02 stycznia 2013 - 17:10

Ja uwielbiam ten dźwięk... pucha seria el i rura nierdzewka 70mm. Ładny basowy dźwięk...


mam wyje-bane w spalanie!

Fiat 126 ELX '98... bo musi być ELEGANT'cko ;)

http://www.terytoriu...-cko-t8343.html

#13 OFFLINE   piotrek1993

piotrek1993

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów
    • Time Online: 23m 19s

Napisany 02 stycznia 2013 - 20:15

Dobra panowie, nowy wydech troche kosztuje więc chciałbym uspawac swój własny ale priorytetem jest głos - nie chce głosnego wydechu. jak to zrobić? Spawał ktos juz takowy ?

#14 OFFLINE   szlachcik333

szlachcik333

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 596 postów
    • :

Napisany 02 stycznia 2013 - 22:01

Galerianekno ten dźwięk jest też super, ale mimo wszystko chciał bym zmodzić coś takiego jak w tej 500, nie wiem czy widziałeś ten filmik co wstawiłem wcześniej i nie mów mi że ten dźwięk też nie jest piękny :D

A i jeszcze coś mi przyszło do głowy czy jak by zrobił tłumik np. z takiej strumienicy

Please Login or Register to see this Hidden Content

i jakąś kocówkę jeszcze dołożył albo przedłużył rurką to ciekawe jak by to chodziło bo szukałem i na youtubie, ale nie ma żadnych filmików jak ktoś coś takiego zrobił więc jestem ciekaw jak by to wyszło :lol:

#15 OFFLINE   piotrek1816

piotrek1816

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
    • Time Online: 18g 54m 56s

Napisany 02 stycznia 2013 - 22:36

Ludzie pokazane mieliście jak to zrobic wystarczy troche logiki kup tłumik końcowy ultera czy innej firmy możesz kupić coś tańszego żebyś nie żałował. musi pasować do obejmy malca wiec musisz iść przymierzać.
Z seryjnego wydechu wykorzystujesz mocowania do kolektora oba oczywiście. z cześci wewnetznej patrząc od klapy wykorzystasz nawet dłuższą część rury, do tej bliższej spawasz rurki tak aby były wyprowadzone w tył. wszystko musisz sprowadzić do jednej rurki łączącej się z tłumikiem końcowym. Najpierw wszystko pasuj z głową i przyłapuj na dwa, będziesz wiedział czy aby napewno pasuje. nie mam czasu na rysowanie tego ale jak będzie trzeba nasysuje oczywiście bez wymiarów.


#16 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 02 stycznia 2013 - 23:11

najlatwiej wykorzystać rury od bredy tylko pamietaj ze jak cos fajnie brzeczy w normalnym samochodzie to nie znaczy ze tak samo bedzie w kaszlu który ma tylko dwa garnki,
jest co najmniej kilka sparwdzonych atentów na fajnie brzmiący wydech za małą kasę więc nie widze sensu odkrywania ameryki na nowo, chcesz meić głośno i tanio to mozesz pobawić sie z "polskim mugenem" [tłumik końcowy 125p]

#17 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 03 stycznia 2013 - 11:31

A tam te Wasze pustaki... Kiedyś, jak jeszcze maluchy jeździły masowo ze szport szpojlerami, laminatami, kartonami i co drugi miał przyciemnione szyby i na tylnej szybie biało-czarną grafikę malucha z kilkoma jebitnymi rurami wydechowymi, było coś takiego, co się nazywało po prostu Wupex Twin TS (to 10 lat temu też robił Michalel?) i wtedy było to stosunkowo drogie i dość rzadko spotykane. Dzisiaj niby też idzie dostać dwururki, ale chyba coś się w ich konstrukcji jednak pozmieniało, bo nie brzmią już tak, jak tamte sprzed lat. W każdym razie w tamtym Twinie dźwięk tłumika po wycięciu sitek był fenomenalny, nawet na całkowicie seryjnym silniku.

Może błędnie myślę, ale gdybym osobiście miał się bawić w jakieś własne konstrukcje tłumików i zależałoby mi na dźwięku, odwiedziłbym jakiś szrot i zacząłbym od prób dopasowania tłumika od jakiegoś dużego diesla. Mogłoby brzmieć sensownie, a zarazem w miarę cicho.
Dodany obrazek

#18 OFFLINE   Low&Adrian&Slow

Low&Adrian&Slow

    Jade wolno bo mi wolno.

  • Member
  • 1 820 postów
    • Time Online: 13g 6m 5s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 03 stycznia 2013 - 12:40

To nie lepiej kupić michaela na małej puszce ? :P

Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków... pojeździć się da, ale jednak czegoś brakuje..
uz24f2cs.jpg


#19 OFFLINE   MArcin91

MArcin91

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów
    • Time Online: 2d 2g 22m 41s

Napisany 03 stycznia 2013 - 14:16

najlatwiej wykorzystać rury od bredy tylko pamietaj ze jak cos fajnie brzeczy w normalnym samochodzie to nie znaczy ze tak samo bedzie w kaszlu który ma tylko dwa garnki,

Wychodzi nie najgorzej :D


Można też spróbować z tłumikiem z choopera


#20 OFFLINE   Szczepek

Szczepek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów
    • Time Online: 3d 5g 41m 51s

Napisany 03 stycznia 2013 - 20:05

ten w pierwszym filmiku to prawie ja v8 :D



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.