Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ogrzewanie nóg?


22 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   piotrek1993

piotrek1993

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów
    • Time Online: 23m 19s

Napisany 10 grudnia 2012 - 19:16

Witam! Dzis przez niewiedze na temat latającej na wszystkie boki gałki zmiany biegów zdjąłem "tunel". Korzystając z wyjetej częsci pomyślałem czy i jak da rade zrobic ogrzewanie na nogi ? Praktykował juz to ktoś i chciałby podzielić się tą wiedzą?

#2 OFFLINE   Shadow

Shadow

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 33 postów
    • :

Napisany 10 grudnia 2012 - 22:20

Wstaw sobie pod siedzenie farelke:D

#3 OFFLINE   piotrek1993

piotrek1993

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów
    • Time Online: 23m 19s

Napisany 10 grudnia 2012 - 22:32

Taaa, wujek kiedyś wstawił do tempry na 15 min to sie środek spalił.. ta opcja odpada

#4 OFFLINE   Kaik

Kaik

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 postów
    • :

Napisany 10 grudnia 2012 - 23:51

robisz ogrzewanie z wydechu puszczasz plastkowa rurke pod siedzenia i masz ;D ja tak mam i daje rade;p

#5 OFFLINE   piotrekwielki

piotrekwielki

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 406 postów
    • Time Online: 7g 43m 22s

Napisany 10 grudnia 2012 - 23:54

Nie wiem czego Wy sie czepiacie - przeciez w maluchu jest ogrzewanie nóg :devil: :roll:
MAŁY, ALE WARIAT

#6 OFFLINE   piotrek1816

piotrek1816

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
    • Time Online: 18g 54m 56s

Napisany 10 grudnia 2012 - 23:54

daj zdjęcia tego i jak to zrobić
jakiś rysunek czy cuś

bo ja na rezerwie widziałem pokazane jak zrobić doskonały nadmuch z silnika bo seria to nie da nic na odmrożenie ani ogrzanie środka jak jest - 12 czy więcej poniżej zera.

#7 OFFLINE   kultowe@op

kultowe@op

    Master

  • Member
  • 678 postów
    • Time Online: 9g 32m 58s

Napisany 11 grudnia 2012 - 01:12

Poszukaj w temacie Arka.
Zamontował wentylator elektryczny za puszką termostatu żeby zwiększyć nadmuch.
A jak chcesz żeby dobrze wiało na nogi to porób otwory w przedniej części tunelu i wpasuj tam okrągłe kratki nawiewu od kanta żeby dziury nie straszyły, tylko licz się z tym , że mniej powietrza będzie docieralo do szyby

#8 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 11 grudnia 2012 - 09:08

przy zamontowanej dodatkowej dmuchawie z tyłu fabryczny mieszalnik wystarcza do ogzrewania nóg, czy to w fl/el czy w ST

#9 OFFLINE   piotrek1816

piotrek1816

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
    • Time Online: 18g 54m 56s

Napisany 11 grudnia 2012 - 09:45

no ja chcę uciąc i wstawić tak jak pokazali na rezerwie, mam drugą dmuchawę więc potrzeba mi tylko przewód plusa i rury z opaskami :)
Myślę o tym i wydaje mi się że da spokojnie radę na ogrzanie środka bez najmniejszego problemu. przewody dodatkowe i włącznik ogrzewania szyby zamieniony z dodatkowym od świateł na jednym ogrzewanie szyby a na drugim ogrzewanie szyby i dmuchawa, oczywiście wyłącznie na odpalonym silnieku

#10 OFFLINE   piotrek1993

piotrek1993

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów
    • Time Online: 23m 19s

Napisany 11 grudnia 2012 - 20:11

piotrek1816 a po co ci to ogrzewanie szyby? Masz od tego oddzielny przełącznik a nie zawsze ogrzewanie z nadmuchu potrzebne będzie razem z podgrzewaniem szyby . Po za tym to podgrzewanie szyby ciągnie mocno prąd . liczyłem na bardziej normalne odpowiedzi, pomysły. za które dziekuje..kultowe@op i arek dzieki :)

#11 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 11 grudnia 2012 - 22:10

Ja nie wiem co Wy chcecie od fabrycznego ogrzewania. U mnie w elegancie grzało lepiej niż w BISie. Wystarczy, że podłoga nie jest dziurawa, są wszystkie gumy i są sprawne, niepopękane, szczelne. Po 10 minutach jazdy w środku nie szło wytrzymać.

A co do ogrzewania, powiem Wam jeszcze jedną ciekawostkę, którą sam przetestowałem i faktycznie - ma znaczenie.

Macie w swoich autach uszczelkę bagażnika i plastikowe osłony reflektorów wewnątrz bagażnika na swoim miejscu? No to te elementy w ogrzewaniu samochodu są serio bardzo ważne. Jak pisałem, mój elegant grzał perfect. Przeczytałem na rezerwie o tych osłonach reflektorów i ściągnąłem na próbę. No to jadę. I faktycznie, niezależnie od ustawień konsoli itp z nawiewów dmuchało cały czas leeedwo letnie powietrze. Po zatrzymaniu się, założeniu osłon na swoje miejsce znów z nawiewów buchało gorącem. Może Ci co mają problemy z ogrzewaniem, powinni też i na to zwrócić uwagę?
Dodany obrazek

#12 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 11 grudnia 2012 - 22:19

kaszlak_maniak, z dmuchawą przejade 200m i mam już na tyle ciepło ze szyby nie parują :mrgreen: to tak grzeje że wajchy od recznego nie moge dotknąć jak przejade kawałek

#13 OFFLINE   piotrek1993

piotrek1993

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów
    • Time Online: 23m 19s

Napisany 11 grudnia 2012 - 22:36

kaszlak_maniak układ mam szczelny w 100% . Jutro założę te osłonki na lampy . Swoją drogą mam koc upchany wzdłuż deski rozdzielczej (od strony bagażnika) . Celem tej dmuchawy która mam ochotę zamontować jest własnie problem z szybami i jak w tytule tematu chciałym ogrzać nogi a do tego już potrzeba większego cisnienia powietrza.

#14 OFFLINE   Kaik

Kaik

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 postów
    • :

Napisany 12 grudnia 2012 - 00:33

otoz mam elektryczna dmuchawe jest zalozone na wydech alumniowa obręcz tak jakby od tego idzie waz do dmochawy aza dmuchowa idzie drugi do auta ;D zrobie jutro fotki i wstawie ale grzeje niesamowicice ;D

#15 OFFLINE   piotrek1816

piotrek1816

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
    • Time Online: 18g 54m 56s

Napisany 12 grudnia 2012 - 09:28

wydech jest szybciej gorący od silnika :D czekam na dokładne foto

#16 OFFLINE   szlachcik333

szlachcik333

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 596 postów
    • :

Napisany 12 grudnia 2012 - 18:50

nie bardzo czaje o co chodzi z tą aluminiową obręczą, wężem i dodatkową dmuchawą ??? :?

#17 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 12 grudnia 2012 - 19:16

Jeżdżę tak sobie bobkiem do pracy odkąd go kupiłem i wszystko było ok do kiedy było w miare ciepło i sucho. Przyszła jesień i zaczęły się problemy z parującymi szybami i lichym ale i tak dobrym jak na malucha ogrzewaniem.

Dzisiaj w porywie radosnej twórczości wystrugałem sobie takie coś

Please Login or Register to see this Hidden Content


A jak już wystrugałem to i wypadało to zamontować :mrgreen:

Please Login or Register to see this Hidden Content



ogrzewanie teraz działa aż za dobrze :twisted: szyby nie parują


fargment z mojego tematu

#18 OFFLINE   Kaik

Kaik

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 postów
    • :

Napisany 12 grudnia 2012 - 22:40

Please Login or Register to see this Hidden Content




tak to wygłada tylko teraz jest na dwóch rurach i wieksza troszkę dmuchawa;d

#19 OFFLINE   piotrek1993

piotrek1993

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów
    • Time Online: 23m 19s

Napisany 12 grudnia 2012 - 22:58

Udało mi się zrobic to "dmuchanie" na nogi panowie.w górnej częsci tunelu (zaraz pod ta gumową guma) zrobiłem po obu stronach dziury o śr. 2,5 cm . Oczywiście te otwory są zamykane .Jutro postaram sie zrobić zdjęcia po pracy a po założeniu zdać relacje. Nie spodziewam sie mega efektu ale zawsze cos. a dmuchawe tez planuje założyc tylko najpierw tanio ja kupic :)

#20 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 28 grudnia 2012 - 22:10

a tak jak na rezerwie jest to polecacie? Chciałbym właśnie tak zrobić. Szybko przednia szyba odmarza zimą i nie parują szyby? A z ogrzewaniem z rury wydechu nie kumam jak to jest zrobione...
mam wyje-bane w spalanie!

Fiat 126 ELX '98... bo musi być ELEGANT'cko ;)

http://www.terytoriu...-cko-t8343.html



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.