Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fotki... Zlokalizowany przeciek z obydwu stron... pomocy!


11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 10:16

Witam. Niedawno zakładałem podobny tema, ale nie było tam konkretów bo sam nie wiedziałem gdzie maluszek może przeciekać podczas deszczu. Akurat od dwóch dni leje a w dodatku ze środka mam wszystko wyciągnięte dlatego mogłem zlokalizować przecieki...

Na fotkach zaznaczyłem skąd cieknie woda i drogę jaką przemierza. Nie wiem czy to od uszczelki ramy drzwi, czy od ramy okiennej... Dodam, że od strony pasażera (jak widać na zdjęciu) na drzwiach jest taka folia i widać zacieki na niej od wewnętrznej strony (jednak woda po tej folii wlatuje do środka drzwi i wydostaje się kanalikami więc dalej nie wiem dlaczego w środku są kałuże). Na drzwiach od kierowcy nie ma tej folii a woda i tak w tym samym miejscu leci jak po stronie pasażera...


Please Login or Register to see this Hidden Content

Please Login or Register to see this Hidden Content

Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content

Please Login or Register to see this Hidden Content



na trzeciej fotce widać, że po wewnętrznej stronie na folii są krople wody...

Nie wiem chłopaki czy to przez uszczelki ramy drzwi czy jak... czy moze dlatego że drzwi nie są dociągnięte... Doradźcie co to może być... Wiem tyle, że to przeciek! :D

#2 OFFLINE   ikarus280

ikarus280

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów
    • Time Online: 45m 24s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 10:32

To nie wina drzwi tylko uszczelek,jak je zdejmiesz i na zgrzeinie progów będzie woda to je wymień jak najszybciej!a przy okazji sprawdź czy od strony kierowcy nie cieknie ci po nadkolu(z tego miejsca gdzie wychodą przewody)ja tak mam bo w bagarzniku stoi mi woda pod skrzynką bezpieczników.a to przez zjebane dziury w podszybiach.

#3 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 10:36

właśnie na szczęście na nadkolu od strony kierowcy jest sucho. Na czwartej fotce dokładnie widać jak woda cieknie. Idę sprawdzić czy na zgrzewie progów jest wilgotno pod uszczelką. A dlaczego właśnie pod uszczelką moze byc mokro? Stare uszczelki?

#4 OFFLINE   ikarus280

ikarus280

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów
    • Time Online: 45m 24s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 10:40

Ta uszczelka jest zbrojona w srodku blachą a ta albo rdzewieje albo jest zmęczona przez lata.A przez to żle dolega do blachy a w tych miejscach wkrada sie woda i se leci gdzie jej najłatwiej.

#5 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 10:47

no i muszę Ci przyznać rację... to zbrojenie z uszczelki jest aż skorodowane i uszczelka jest popękana w kilku miejscach od strony pasażera... po ściągnięciu uszczelek aż woda z nich wyleciała ze środka a zgrzew progów mokry i obłocony. Więc uszczelki można zakwalifikować do wymiany? :mrgreen:

a w ogóle to normalne że woda dostaje się przez szybę opuszczaną i wylatuje tymi kanalikami wewnątrz drzwi?

#6 OFFLINE   ikarus280

ikarus280

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów
    • Time Online: 45m 24s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 10:53

tak to normalne po to są te otwory na dole drzwi.Dodaj nazwę swojej miejscowosci w profilu!

#7 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 11:06

20zł za nową uszczelkę na jedną stronę to spoko cena? W sklepie krzykneli mi 34zł za strone

#8 OFFLINE   kaszel666

kaszel666

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów
    • Time Online: 1d 4g 46m 4s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 11:36

Posprawdzaj w drzwiach odprowadzenie wody, jak się schylisz to w drzwiach pod spotem powinny być 3 dziury, 2 na końcach i 1 po środku sprawdź czy są drożne.

#9 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 11:39

jeśli chodzi o te dziury to są drożne. Woda w drzwiach nie stoi. Jest wilgotno po deszczu ale nie ma wody w drzwiach. Więc te uszczelki do wymiany. Pewnie od 1998r nie były wymieniane :D

#10 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 11:47

ja proponowałbym pod tapicerkę nakleić na drzwi na taśmę samoprzylepną płat folii żeby nie lało się do środka

#11 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 11:49

dzięki Arek, tak zrobię na pewno. A co z tymi uszczelkami wnęki drzwi? Bo nie wyglądają żeby w dobrym stanie były... popękane, przy złączeniu na zgrzewie progów skorodowana prowadnica uszczelki i pod uszczelką woda z błotem/rdzą...

#12 OFFLINE   ikarus280

ikarus280

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów
    • Time Online: 45m 24s

Napisany 14 kwietnia 2011 - 12:04

Do wymiany,nie są drogie :D



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.