Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozmieszczenie glosnikow


6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Krzyż

Krzyż

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 36 postów
    • :

Napisany 10 listopada 2010 - 19:29

Dopiero co temat o tym powstal ale rozwiazanie ze wzgledu na estetyke mi sie nie podoba. :)
Mam 2 glosniki sony 6x9''

Please Login or Register to see this Hidden Content



i mniejsze okragle blaupunkta 5 1/4'':

Please Login or Register to see this Hidden Content



Moim Pomysłem bylo wmontowanie tych duzych w tylną półkę, po wczesniejszym przerobieniu dolotu w silniku i uszczelnieniu komory w ktorej by sie glodniki znajdowaly.

Mniejsze blaupunkty chcialem zamontowac gdzies z przodu nie mam jednak pomyslu gdzie, a poniewaz nie chce robic takich dystansow jak w poradniku:

Please Login or Register to see this Hidden Content

widze, ze drzwi odpadaja.

Co koledzy poradzicie? :)

#2 OFFLINE   [email protected]

[email protected]

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
    • :

Napisany 10 listopada 2010 - 21:27

Witam :D Ja swoje głośniki przednie rozmieściłem następująco: jeden tam gdzie jest miejsce na głośnik a drugi z lewej strony, symetrycznie do tego pierwszego. Jak wiadomo miejsce na głośnik jest niewielkie, więc zmodyfikowałem ten cały schowek dodając tak jakby dystans i wycinając otwór na magnes w tym dziurkowanym plastiku. dystans miał odpowiedni kształt (kawdratowy) i był obity czarnym materiałem. Jak już napisałem, z drugiej strony znajdował się drugi głośnik, był w obudowie drewnianej, też pokrytej czarnym materiałem. Kształt obudowy dopasowany był do nadkola, obudowa była podobna kształtem do tego dystansu zrobionego dla pierwszego głośnika. Trochę zawiłe :lol: Niestety nie posiadam zdjęć, ale wyglądało to super i nie sprawiało kłopotów przy wsiadaniu i wysiadaniu.

#3 OFFLINE   Krzyż

Krzyż

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 36 postów
    • :

Napisany 10 listopada 2010 - 23:35

No dobra a jak rozwiazales to z lewej strony? Glosnik zeby gral musi miec jakas szczelna komore. Audiofilem nie jestem ale nie chce zeby mi glosnik syczal latajac sobie luzem miedzy nogami ;)

#4 OFFLINE   piotrekwielki

piotrekwielki

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 406 postów
    • Time Online: 7g 43m 22s

Napisany 01 stycznia 2011 - 19:57

Ja u siebie zastosowałem głośniki na które trafiłem przypadkiem w serwisie rtv, są to mianowicie głośniki stosowane w telewizorach LCD 3-drożne, kolumienki idealnie pasują pod siedzenia kierowcy i pasażera, plus dwie na tylną półkę. Bardzo małe wymiary całej kolumny pozwalają zamontować całość bardzo dyskretnie. Co do dźwięku, jestem zadowolony, oczywiście jednostka grająca ma wiele do powiedzenia, zakres jest naprawdę szeroki, a głośniki pod siedzeniami grają jak konkretne subwooferki :D naprawde polecam, głośniki są dostępne na aukcjach alledrogo (sklep na śródmieściu łodzi).

#5 OFFLINE   Sebis

Sebis

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 194 postów
    • Time Online: 1g 40m 22s

Napisany 01 stycznia 2011 - 20:08

jakieś foty masz tego zestawu ?:)

#6 OFFLINE   piotrekwielki

piotrekwielki

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 406 postów
    • Time Online: 7g 43m 22s

Napisany 01 stycznia 2011 - 20:14

Postaram się zrobić zdjęcia jak to wygląda pod siedzeniem to wrzucę :)
znalazłem aukcje z tymi właśnie głośnikami, groszowe sprawy:

Please Login or Register to see this Hidden Content



#7 OFFLINE   Sebis

Sebis

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 194 postów
    • Time Online: 1g 40m 22s

Napisany 01 stycznia 2011 - 20:38

ee to odpada myślałem ze to jakieś większe skrzynki pod całe siedzenie ...








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.