Skocz do zawartości


Zdjęcie

pomocy!! jak podłaczyc silnik od Una 1,0 do instalacji 1266p


27 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   papaclapa

papaclapa

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 20 września 2010 - 19:02

prosze o pomoc kogos kto wie jak podłaczyc silnik od una 1,0 na wtrysku z kopułka i cewka na 4 pini do instalacji od maluszka prosze pilnie pomocy

#2 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 21 września 2010 - 11:39

a masz sterownik silnika i wiązkę kabli do niego?

#3 OFFLINE   papaclapa

papaclapa

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 21 września 2010 - 18:45

Tak mam wszystko , dwie wiazki (krótka i długa) z popprzyklejanymi tasemkami z napisami od czego odłaczałem ....pompe paliwa cewke zapłonowa sterownik z oznaczeniem 001 kable WN wszystko wszystko wszystko co jest w oraginalnym uno zdemontowałem ... chodzi o to ze-po przekreceniu kluczyka potrzebuje prad na pompe cewke i rozrusznik i co dalej skad mam to brac .... wiazka od maluszka została i nic w niej nie ruszalem jeszcze to jest elegant 1994 !! stoje teraz w miejscu bo nie mam co do czego i jak....

#4 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 22 września 2010 - 07:19

do kompa potrzebujesz podpiąć pomarańczowy przewód z instalacji Eleganta, jest to plus po stacyjce. Potrzebujesz jeszcze podpiąć + który będzie na stałe, najlepiej z alternatora.
Pompa, cewka są sterowane z sterownika silnika.
Sygnał na rozrusznik to gruby czerwony przewód w instalacji eleganta.
Najlepiej jak byś przesłał fotkę kabli od silnika to bym Ci napisał które to są
  • STfilip lubi to

#5 OFFLINE   papaclapa

papaclapa

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 22 września 2010 - 13:59

no i jeszcze pojawia sie problem czy kable od rozrusznika łaczyc z tymi nowymi przedłuzac je czy jak??? z alternatora te od maluszka wystarcza czy bedzie lipa ??? jaka wiazke mam fotografowac tylko dokladnie wytłumacz bo ich jest tam pare !! nie chce grzebac w stacyjce itd no bo bym wpuscił moze tamta wiazke ale tam alarm lutowac itd -prze.... walone !! jutro bym zaczoł z samego rana to bym to skonczył "morrek" ma bisa bo bylem nawet u niego ogladac i ma inni silnik

#6 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 22 września 2010 - 16:17

"morrek" ma bisa bo bylem nawet u niego ogladac i ma inni silnik


morrek ma FL z silnikiem 1.1

Będziesz w sobote w Łodzi? To bym Ci to wszystko wytłumaczył...

#7 OFFLINE   papaclapa

papaclapa

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 22 września 2010 - 16:49

nie nie bede myslalem zeby tam przyjechac jak go uruchomie heh !! wiec potrzebuje pilnie pomocy bo bym jutro z samego rana zaczoł od 7

#8 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 22 września 2010 - 18:05

porób foty i mi prześlij linki instalacji malucha i instalacji silnika to Ci odeślę opisane

#9 OFFLINE   papaclapa

papaclapa

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 22 września 2010 - 19:18

Brakuje mi kostki ktora dochodzi na cewke nie moge jej znalezc nigdzie w tej mojej wiazce mam na 4 piny cewke i do pompy raczej tez nie mam ,taka podłuzna kostka z jednym pinem nie wiem od czego jest ,napisz prosze co i jak do czego bo ja w zyciu sobie z tym nie poradze .... i mozesz napisac nr na pw to zadzwonilbym jutro albo jeszcze dzis wieczorem jak bym czegos nie wiedzial plusa i dobra gorzałke masz napewno nie przejmuj sie


Please Login or Register to see this Hidden Content



#10 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 22 września 2010 - 19:39

Gorzałka i plusik dla Grocia, a dla mnie to co ?:P Ziom z tego co widzę to zdjęcie nr 201009223487 pokazuje wtyczkę, którą podłączasz do takiego większego przekaźniczka, na zdjęciu 201009223497 to są przewody masowe, a na zdjęciach ta szeroka wtyczka jest od kompa, po mojemu brakuje tu zdjęcia kostki którą przerabiasz i łączysz na konektorki lub robisz wtyczkę z 8 pinami.

#11 OFFLINE   papaclapa

papaclapa

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 22 września 2010 - 20:25

ej mateuszku tzn "morrrkkku" dostałes ode mnie pochwalke dlatego masz ich az 4 a nie tylko 3 :) i buziaka jak byłem u Ciebie pamietasz ??? heh tylko gdzie ta wtyczke 8 pinow itd w ogole nie wiem o co chodzi jaka konektorka |??? chodzi o to ze tak jak "grociu" pisał + stały gdzie pod kompa polaczyc pod ktory z alternatora jak podłaczyc cewke bo nie mam tam wtyczki jak pompe i w ogole ??? od poczatku do konca ja mam wszystko tylko ktos musi napisac dokladnie co mam zrobic jak krowie na granicy bo inaczej nie dam rady hmm do jakiego przekaznika ??? to mam zostawic to co wyciagnolem ??? czekam na grocia zobaczymy co on napisz jak on to mysli moze da rade jakos mi to wytłumaczyc zebym w ciagu jednego dnia potrafil miec iskre pompe po stacycje itp no bo sam w zyciu w zyciu nie dam rady .....

#12 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 22 września 2010 - 21:38

pytanie za 100pkt masz tą wiązkę, która idzie do stacyjki ? jest taka kostka prawdopodobnie z 8 przewodami, daj zdjęcie tego, na pewno już mogę opisać parę przewodów, czerwony taki grubszy + do rozrusznika(podciąganie bendix'a) , pomarańczowy + po stacyjce dochodzący do kompa, brązowo-biały + do pompy, niebieski obrotomierz, szaro czarny kontrolka ładowania.

#13 OFFLINE   papaclapa

papaclapa

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 23 września 2010 - 07:15

hmm hmm chlopaki pomocy stoje w miejscu z robota

#14 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 23 września 2010 - 12:39

To było uno 1.0 i.e.?

#15 OFFLINE   papaclapa

papaclapa

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 23 września 2010 - 13:21

tak tak to uno 1.0 na jedno pukncie SPI 45 koni

#16 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 23 września 2010 - 13:23

ale czy i.e?
Bo jest różnica w osprzęcie silnika...
Ilu pinowa jest wtyczka do kompa?

#17 OFFLINE   papaclapa

papaclapa

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 23 września 2010 - 13:30

25 pinów wszystkich w tym 19 zajetych -to jest moj uklad czy ktos pomoze to podłączyc do instalacji maluszka EL ???

Please Login or Register to see this Hidden Content



#18 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 23 września 2010 - 19:08

Za 2 - 3 godziny mają mi napisać na forum uno co do czego.

Sorry że nie odbierałem, musiałem wybyć z domu a nie wziąłem telefonu

#19 OFFLINE   papaclapa

papaclapa

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 23 września 2010 - 19:26

rozczytaj mi ta wiazke co do czego ma isc .....co jest czym sterowne i pod jakie kable z EL mam podpiac jakie kable sterownika czy jakis przekaznik montowac gdzie jakie i do czego maja isc "dzikie" kable co podłaczac pod co itp itp co zmieniac co wywalac i tym podobne .... bo stary w zyciu tego nie ogarne to jest przejebane!! TEN UKŁAD KTORY WYSŁALM TZN TO ZDJECIE TO RACZEJ NIE JEST UKLAD OD MOJEGO MODELU JA MAM STEROWNIK BOSCHA OZNACZENIE 001 Grociu pomoz

#20 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 24 września 2010 - 09:10

Please Login or Register to see this Hidden Content



Please Login or Register to see this Hidden Content



Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content




Niestety ciężko mi to połączyć ze zdjęciami , Które przesłałeś, większość przewodów ma inne kolory niż na schemacie. Bez fizycznego kontaktu z Twoją wiązką nic nie pomogę.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.