Skocz do zawartości


Zdjęcie

Współwłaściciel


25 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   BAZIjarocin

BAZIjarocin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 416 postów
    • :

Napisany 12 grudnia 2008 - 05:58

tak masz racje,ale nip na umowie nie jest potrzebny do tego. teoretycznie 14 dni,bo ja bylem po 30 jak rejestrowalem vectre,i nic mi nie naliczyli jedynie powiedzieli ze po terminie,a ja im ze nigdzie nie ma info ile mam czasu wiec skad to mialem wiedziec :)
Dodany obrazek

#22 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 12 grudnia 2008 - 07:27

Nawet gdy na umowie zaniżymy wartość auta poniżej tej kwoty, to oni i tak wyliczają ''należny'' im podatek od ceny jaką mają w tabeli, podatek to jest 2% od ceny z tabeli


dlatego jak się kupuje samochód to można na umowie napisać uszkodzony, i wtedy mocno zaniżyć jego wartość - a w razie czego jakby urząd skarbowy miał jakiś problem to mówisz że kupiłeś uszkodzony i naprawiłeś (np. że silnik był nie sprawny)
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#23 OFFLINE   BAZIjarocin

BAZIjarocin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 416 postów
    • :

Napisany 12 grudnia 2008 - 13:25

Nawet gdy na umowie zaniżymy wartość auta poniżej tej kwoty, to oni i tak wyliczają ''należny'' im podatek od ceny jaką mają w tabeli, podatek to jest 2% od ceny z tabeli


dlatego jak się kupuje samochód to można na umowie napisać uszkodzony, i wtedy mocno zaniżyć jego wartość - a w razie czego jakby urząd skarbowy miał jakiś problem to mówisz że kupiłeś uszkodzony i naprawiłeś (np. że silnik był nie sprawny)

tylko gozej jak auto po zakupie faktycznie okaze sie uszkodzone :shock: kolega tak wlasnie zakupil BMW,wpisali w umowie uszkodzona skrzynia i silnik,zanizyli cene,podatek mniejszy,a za 2 dni skrzynia(automat) faktycznie okazala sie padnieta,i byla tylko podszykowana by sprzedac jak sie okazalo :?
Dodany obrazek

#24 OFFLINE   piter19850207

piter19850207

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 905 postów
    • :

Napisany 12 grudnia 2008 - 15:13

tylko gozej jak auto po zakupie faktycznie okaze sie uszkodzone


też znam taki przypadek :lol:
Dodany obrazek

www.eskadra126p.ugu.pl

Dodany obrazek

#25 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 13 grudnia 2008 - 01:03

Nawet gdy na umowie zaniżymy wartość auta poniżej tej kwoty, to oni i tak wyliczają ''należny'' im podatek od ceny jaką mają w tabeli, podatek to jest 2% od ceny z tabeli


dlatego jak się kupuje samochód to można na umowie napisać uszkodzony, i wtedy mocno zaniżyć jego wartość - a w razie czego jakby urząd skarbowy miał jakiś problem to mówisz że kupiłeś uszkodzony i naprawiłeś (np. że silnik był nie sprawny)


No ja miałem napisane w umowie że jest uszkodzony BMW E-36 '97 cene na umowie miałem 2500 zł.
Pan w urzędzie powiedział że jeżeli bardzo u.pi.eram się przy tej cenie to oni mogą wysłać rzeczoznawcę, jeżeli rzeczoznawca stwierdzi że auto jest rzeczywiście tyle warte to odprowadzą podatek od tej kwoty, jeżeli stwierdził by że jest warte więcej, to nie dość że muszę odprowadzić podatek od większej kwoty to jeszcze musiał bym pokryć koszt ekspertyzy ok. 500 zł...

#26 OFFLINE   126powodow

126powodow

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
    • Time Online: 7g 35m 54s

Napisany 07 grudnia 2015 - 10:48

Odświeżam temat:

 

Jak wygląda sytuacja w przypadku 126p? W US posługują się magiczną tabelką czy sprawa trafia do rzeczoznawcy? 

Nie wiem, jak to się odbywa w  obecnej - niejednoznacznej - sytuacji 126p na rynku... 

Boję się, że trafię na minę... 





Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.