Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zalewa silnik przy zapalaniu, rozrząd i drobne naprawy.


8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Przemooo

Przemooo

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów
    • Time Online: 1g 5m 53s

Napisany 14 lipca 2008 - 17:26

Witam,
Tak jak w temacie, czasami brzdąc ma problemy żeby odpalić, najczęściej (troche to dziwne) jak stoi "pod" górkę, choć ostatnio zdarzyło się, że stał normalnie. Przy odpalaniu na samym rozruszniku nie chce odpalić, a jak doda się gazu to potrafi (nie zawsze) sie poprostu zalać. Odpali dopiero jak zostawi się go na jakieś pół godziny, nie wiem dlaczego, jakby leżakował :|

Drugi problem dotyczy rozrządu (podobno, tak coś mechanik bełkotał, że łańcuszek do wymiany). Silnik chodzi nie równo, co jakiś czas przerywa jakby chciał gasnąć, po czym sie zbiera, zrobi z 4 oborty i znowu ma zapaść. Problem można rozwiązać podnosząc obroty, ale wtedy cholernie głośno chodzi...

Z góry THX

Ps. Jeśli ktoś może pomóc doraźnie, albo choć napisać jak to zrobić - będę niezmiernie wdzięczny. Bobek ma przejechane 80k, muszę ten rozrząd wymienić (mam nowy, jeszcze ze znaczkiem PEWEX), wyczyścić gaźnik (strzela z rury, jak się go puści z obrotów na biegu) i zawory sprawdzić, ew. wyregulować. Sorry, że tak wszystko naraz w jednym temacie, ale przecieć nie będę każdego osobno zakładał, a tylko to szwankuje.
Mały Fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat! - a przynajmniej do poważniejszego dzwona.

#2 OFFLINE   kulik

kulik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 412 postów
    • Time Online: 5m 20s

Napisany 14 lipca 2008 - 18:59

a moze swiece sąwinne ze go cały czas zalewa ? nie jestem pewny na 100 % ale ja bym pierwsze swiece zobaczył ew.wymienił

#3 OFFLINE   Przemooo

Przemooo

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów
    • Time Online: 1g 5m 53s

Napisany 14 lipca 2008 - 20:14

Sprawdzę, rok temu wymieniałem, przejechały jakieś 4k... A kable WN mogą mieć coś do rzeczy? Bo te co mam, to NAJPRAWDOPODOBNIEJ są do malucha, bo wujek ma jeszcze CC, więc mogło się pomylić. Sprawdze
Mały Fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat! - a przynajmniej do poważniejszego dzwona.

#4 OFFLINE   kulik

kulik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 412 postów
    • Time Online: 5m 20s

Napisany 14 lipca 2008 - 20:19

tak sprawdz swiece i kable
dla powiekszenia wiedzy swiece sie wymienia co 10tys kilometrów :) kable bodajze tez ale moge sie mylic

#5 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 14 lipca 2008 - 23:55

to jest tylko teoria... :P jak kupiłem malca, to w nim nie było nic wymieniane od nowości (10 lat - 70000 km) a palił na dotyk :mrgreen: sorry za OT

swoją drogą spróbuj wyregulować zawor, może wtedy będzie chodził równiej i nie przygasał
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#6 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 15 lipca 2008 - 10:31

swiece sie wymienia co 10tys kilometrów


Ja na swoich przejeżdziłem 7 lat i nadal działają.Najechały tak spokojnie 200 000 :wink:

#7 OFFLINE   Przemooo

Przemooo

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów
    • Time Online: 1g 5m 53s

Napisany 15 lipca 2008 - 14:07

Dlatego mnie to dziwi, czemu sie zalewa, świece są dobre, kable wymienilem, ale w sklepie mieli tylko jakieś tuningowo niebieskie za 16,50 :| Nie wiem, jakoś luźne są na tej świecy, i mam wrażenie że jeszcze gorzej chodzi ;] Jakie są objawy, kiedy jeden tłok tylko chodzi?
Mały Fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat! - a przynajmniej do poważniejszego dzwona.

#8 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 15 lipca 2008 - 14:45

hmm... najprawdopodobniej by niechodził na jednym garze... ale są wyjątki, moim przejechałem (a w zasadzie Demon126p) przejechał kilkanaście kilometrów na jednym garze.

objawy: głownie to że jak dodajesz gazu to nie słyszysz że go dodajesz :P
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#9 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 15 lipca 2008 - 23:00

auto strasznie muli itp... odpal go i zdejmij jeden przewod WN, jezeli nie bedzie zadnej roznicy w pracy silnika to nie pracuje na ten cylinder;] wymien te swiece, zaplon wyreguluj, zajmij sie gaznikiem no i zrob ten rozrzad... bedzie mozna niektore rzeczy wykluczyc a to jak sam zrobisz to nic cie nie bedzie kosztowac oprocz czasu wlasnego;]
Budowa trwa;]
Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.