Skocz do zawartości


Zdjęcie

samozapłon ?


31 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   geko1910

geko1910

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 01 czerwca 2008 - 19:14

witam
problem polega na tym , że coraz częściej gdy gaszę samochód to tak jak by sie dusi, rzuca nim, trochę pokręci aż w końcu gasi. miałem coś wcześniej podobnego jakiś czas temu. był to samozapłon ale tylko dlatego to występowało bo ''mechanik'' coś kręcił przy jakiejś lince przy silniku(z tego co pamiętam to była linka od gazu). teraz nic nie było ruszane. I za bardzo nie wiem co robić bo zapłon mam elektroniczny (eleganta '97)
za wszelkie porady wielkie dzięki

#2 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1 058 postów
    • Time Online: 7g 51m 37s

Napisany 01 czerwca 2008 - 19:31

zobacz czy z fajek nie spadły te gumki zasłaniające otwory jeszcze mozesz zdjąć gumę od ogrzewania i zobaczyć czy tak będzie sie działo jeśli przestanie to znaczy, że silnik sie przegrzewa :wink:
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   geko1910

geko1910

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 01 czerwca 2008 - 19:52

kurcze bo ty jakimś do mnie slangiem mówisz a ja nie bardzo wiem ocb :) gumki spadły z fajek tzn. z przewodów WN czy swiec? a guma od ogrzewania to już nie wie która jest :/ a właśnie jeszcze jedno. bo w silniku jest coś takiego, że można otwierać taka mała klapek od obudowy silnika, która sprawia ze samochód sie szybciej nagrzewa w środku. i ona ma być otwarta czy zamknięta bo z tego co pamiętam to jak jest otwarta co ciepło z silnika idzie do samochodu a jak jest zamknięta to ciepło leci w dół(ziemie) no ale nie jestem pewien :/

#4 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1 058 postów
    • Time Online: 7g 51m 37s

Napisany 01 czerwca 2008 - 19:54

zaraz dam Ci fotkę

EDIT:
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#5 OFFLINE   kulik

kulik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 412 postów
    • Time Online: 5m 20s

Napisany 01 czerwca 2008 - 20:23

o klapke to chodzi tak
jezeli nie mas ztermostatu to ona jest otwarta i na lato powinna byc otwarta bo jak jązamkniesz to ciepło bedzie szło do srodka a jak zostawisz jąotwartąto bedzie wypuszczane poza tą metalową obudowe ja tak swój silnik przegrzałem bo miałem to zamkniete ;p

#6 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 postów
    • :

Napisany 01 czerwca 2008 - 20:50

lepsze chlodzenie jak klapa zamknieta.. poczytajcie panowie troche lektury.. nawet przy tym smiesznym gadzecie do uchylenia kalpy.. to jak mierzono chlodzenie wtedy jest gorsze niz przy zamknietej klapie

#7 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1 058 postów
    • Time Online: 7g 51m 37s

Napisany 01 czerwca 2008 - 20:58

jamu chyba chodzi o klapkę która włącza lub wyłącza ogrzewanie :wink:
Dodany obrazek

#8 OFFLINE   kulik

kulik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 412 postów
    • Time Online: 5m 20s

Napisany 01 czerwca 2008 - 21:17

nie o tąco termostat otwiera toąpo prawej stronie koło tłumika

#9 OFFLINE   Matrix4633

Matrix4633

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów
    • :

Napisany 01 czerwca 2008 - 21:43

Z tego co kolega czytal to chodzi o to ze jak gasil silnik to jeszcze pare razy zakrecil sie i wylaczal sie dopiero.

zobacz czy samie jest wylaczone bo mozesz miec troche na saniu i maluszek podczas wylaczania jeszcze zasie troche paliwa i bedzie mial taki ala samozaplom. Ja tak mialem to odlaczylem linke od sania bo ciagle sie naciagala. Mam nadzije ze dobrze zrozumialem.


Ja mam eleganta 98 wiec powinno byc to. Mowie na moim doświadczeniu

#10 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 01 czerwca 2008 - 22:00

Ustaw zapłon i zobacz czy się nie przegrzewa.

#11 OFFLINE   FSMarcin

FSMarcin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 402 postów
    • Time Online: 9m 6s

Napisany 01 czerwca 2008 - 23:21

Ustaw zapłon i zobacz czy się nie przegrzewa.

Jak się ustawia nanopleta??

Według mnie to sprawdź świece, ciepłotę i to czy nie mają nagaru, a na wszelki wypadek wymień. Jakby nie to to zobacz czy działa elektrozawór przy gaźniku.
Ford Fiesta 1,3i C 95'

#12 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 02 czerwca 2008 - 00:04

W przypadku powtarzających się samozapłonów w silniku należy wymienić świece na zimniejsze. Jednak wpierw należy sprawdzić, czy komory spalania są czyste i bez osadu bo duży osad na tłokach może być też powodem samozapłonów. Efekt taki może też występować gdy elektrodysza jest niesprawna i po przekręceniu kluczyka nie zamyka się i podaje jeszcze paliwo do komory spalania.

#13 OFFLINE   Matrix4633

Matrix4633

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów
    • :

Napisany 02 czerwca 2008 - 07:44

W przypadku powtarzających się samozapłonów w silniku należy wymienić świece na zimniejsze. Jednak wpierw należy sprawdzić, czy komory spalania są czyste i bez osadu bo duży osad na tłokach może być też powodem samozapłonów. Efekt taki może też występować gdy elektrodysza jest niesprawna i po przekręceniu kluczyka nie zamyka się i podaje jeszcze paliwo do komory spalania.


Kolega to ujął bardzo fachowo :wink:

#14 OFFLINE   dw00gi

dw00gi

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
    • :

Napisany 02 czerwca 2008 - 08:15

geko1910 Ja w swoim maiałem to samo jak poszedł mi pasek klinowy w las i jechałem troszke (bo miałem za daleko do domu żeby iść po rajstopy) to na podwórku jak wyjołem kluczyk to silnik dalej chodził sobie troszkę się dusząc prychając i rzusając się na boki. Teraz robi się ciepło i może masz problem z dobrym chłodzeniem silnika

#15 OFFLINE   geko1910

geko1910

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 06 czerwca 2008 - 07:55

narazie trochę ciężko z czasem u mnie (sesja na studiach). jedyne co zrobiłem to jedną świece przeczyściłem z lekkie nagaru bo wydawała mi sie dobra a druga, która była w gorszym stanie wymieniem na inna w , która leżała w schowku :) pojeżdżę parę dni i zobaczę jaki będzie tego efekt. narazie wydaje mi się , że lepiej odpala.
jeżeli chodzi o gumki przy świecach to były one na swoich miejscach i na ssaniu nie gasiłem samochodu.

#16 OFFLINE   FSMarcin

FSMarcin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 402 postów
    • Time Online: 9m 6s

Napisany 06 czerwca 2008 - 15:09

jedyne co zrobiłem to jedną świece przeczyściłem z lekkie nagaru bo wydawała mi sie dobra a druga, która była w gorszym stanie wymieniem na inna w , która leżała w schowku :)


:roll:

Wymien na dwie nowe iskry, dedykowane do malucha i po krzyku, takie kabinacje na nic sie nie zdają..
Ford Fiesta 1,3i C 95'

#17 OFFLINE   geko1910

geko1910

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 07 czerwca 2008 - 11:30

masz racje. guzik mi to dało. po weekendzie będę działał dalej

#18 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1 058 postów
    • Time Online: 7g 51m 37s

Napisany 07 czerwca 2008 - 11:52

jak masz za uboga mieszankę to będzie samozapłon możesz mieć tyle nagaru na tłokach ze jak sie rozgrzeje to sie zaczyna żarzyć tez będzie samozapłon, zobacz czy masz dokręcony gaźnik może łapać lewe powietrze.

zobacz czy samie jest wylaczone bo mozesz miec troche na saniu i maluszek podczas wylaczania jeszcze zasie troche paliwa i bedzie mial taki ala samozaplom.

:roll:
Na pewno nie będzie samozapłonu jak będziesz miał za bogatą mieszankę.
Dodany obrazek

#19 OFFLINE   piteer

piteer

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
    • :

Napisany 08 czerwca 2008 - 22:20

a ja kto jest z tym termostatem? a raczej tą klapką u dołu obok tłumika? ma być zamknięta czy otwarta? ja mam u siebie uchyloną na ok 1,5 - 2 cm. Silnik mi sie grzeje i też czasem po wyłączeniu jeszcze łapie.. Być może wina grzania to u mnie też z tego względu że mam do wymiany uszczelkę na pokrywie rozrządu i mało oleju w silniku. Ale co z tą klapką?

#20 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 08 czerwca 2008 - 22:50

Klapka uchyla się w zależności od temp wydmuchiwanego powietrza.








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.