Skocz do zawartości


Zdjęcie

Swap 126p, czy to dobry pomysł


24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Marek1

Marek1

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
    • :

Napisany 16 marca 2008 - 21:43

Na początku może powiem, że do maluszka czuję duży sentyment. Jezdziłem nim blisko 10 lat i jak ktoś powie, że to samochód do kitu to zawszę oponuję, bo właściwie tylko raz musiałem wracać do domu na piechotę. Oczywiście to stosuje się tylko do osób, które znają słabości samochodu, potrafią przewidzieć co sie może popsuć (np wożenie zapasowego kondensatora przy zapłonie itp.) i potrafią go na drodze naprawić.
Dzisiaj wracając do domu (60 km) widziałem skutki 3 różnych wypadków, jakiś feralny dzień, czy co, a czwarty, z udziałem malucha widziałem we wstecznym lusterku. Biorąc pod uwagę żwawość malucha myślę , że był po swapie.
Po pierwsze, każdy jest przyzwyczajony, że maluch wolno przyspiesza i jeżeli jest inaczej to stwarza on zagrożenie. Jeżdżąc maluchem , nigdy nawet nie próbowałem ścigać się z większymi samochodami, ale wracając do tematu.
Jadę sobie 100 km/h a tu za mną pojawia się nagle maluszek tygrys i wyprzedza przed zakrętem, w ostatniej chwili hamuję bo inaczej maluch miałby zderzenie czołowe z samochodem nadjeżdżającym z naprzeciwka. Nic to, życie człowieka jest ważniejsze niż urażona duma. Za chwilę maluszek łyka, niczym się nie przejmując, jadącego przede mną, chyba Rovera. Czekam chwilę, aż mam wolną drogę, łykam i odstawiam wszystkich, łącznie z jeszcze jednym poprzedzającym nas samochodem. Hamuję przed ostrymi zakrętami prawo-lewo, ograniczenie do 50 km/h i obserwuję drogę w lusterku. I co widzę, malucha tańczącego na wyjściu z zakrętów od jednej strony jezdni do drugiej (tuż przed zakrętem, myślę że przy znacznie powyżej 100 km/h znów wyprzedzał) i lądującego w rowie po dłuższym balecie na jezdni. Szczęście, że nie miał czołówki, dwa razy zarzuciło go na przeciwny pas i, że nie wrąbał sie w drzewo przy 100 km/h. Nie trudno sobie wyobrazić, jak samochód się składa, będąc miażdżony przez ciężar silnika usytuowanego z tyłu. Myślę, ze swap malucha to nie najlepszy pomysł, lepiej kupić inny, mocniejszy samochód, a jeżeli już to dla ludzi z wyobraźnią. Frajda pokazania, co to maluch nie potrafi nie jest chyba warta życia.

#2 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 16 marca 2008 - 22:03

ale ze co?
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#3 OFFLINE   Madd

Madd

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 535 postów
    • :

Napisany 16 marca 2008 - 22:11

Myślę, ze swap malucha to nie najlepszy pomysł, lepiej kupić inny, mocniejszy samochód

Można to powiedziec równie dobrze o każdym innym SWAP'owanym aucie. Daj spokój.
DM Garage
* Cabrio Bosmal 1.2 16v +
* Polski Fiat 126p 650FL Anglik

#4 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 16 marca 2008 - 22:16

hmm....
Wczoraj wyjechalem za pozno z domu, a bylem umowiony. Spieszylem sie. Na dosc waskeij (dwa autobusy mijaja sie prawie na styk) ale prostej i o dobrej widocznosci drodze lyknalem BMW 3 (jakies stare) i audi 80 za jednym zamachem. mialem cos ponad 100km/h na godzine, a przeciez swapa nie mam. Tak wiec niekoniecznie maluch ktory sie roztrzaskal byl swapem. a jezeli byl to moze nieskonczonym. nie mial odpowiednio przygotowanej budy i zawieszenia. Wyobraznia kierowcy i jego umiejetnosci tez sa bardzo wazne. Swap, jezeli jest dobrze przygotowany a kierowca ma wyobraznie i wie dobrze czym kieruje nie jest bardziej niebezpieczny on normalnego malucha. Z tego co napisales, to chyba lepiej ze tamten maluch skonczyl w rowie a nie na innym samochodzie, pomijajac fakt ze nikomu tego nie zycze.
Takie jest ogolnie moje zdanie.
Dodany obrazek

#5 OFFLINE   micha$

micha$

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów
    • :

Napisany 16 marca 2008 - 22:21

Jazda jakimkolwiek samochodem jest dla ludzi z wyobraźnią.
Maluch nie jest wyjątkiem.
Nie bój się zmiany na lepsze...

#6 OFFLINE   Marek1

Marek1

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
    • :

Napisany 16 marca 2008 - 23:24

Nie zamierzam wykładać swoich racji bo to jest Wasz teren. Chciałem zwrócić uwagę, że maluch pod względem tuningu jest bardzo niewdzięcznym obiektem , chociażby na ten silnik umieszczony z tyłu i zły rozkład masy, temu maluchowi zarzuciło oczywiście tył. Powiecie, że wszystko da się zrobić, zwiększyć rozstaw osi, zmienić układ hamulcowy, zawieszenie, obniżyć środek ciężkości, wzmocnić budę itp., ale to wszystko kosztuje.
Właściwie napisałem ten post bo jestem wkurzony na tego kierowcę, który nie szanuje życia innych (o swoim najprawdopodobniej nie myśli) i przestrzec, że nie wystarczy zamontować mocniejszy silnik.

#7 OFFLINE   FSMarcin

FSMarcin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 402 postów
    • Time Online: 9m 6s

Napisany 16 marca 2008 - 23:26

Jazda jakimkolwiek samochodem jest dla ludzi z wyobraźnią.


Święte słowa! Dać mu wódki (albo pochwale) :P
Ford Fiesta 1,3i C 95'

#8 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 17 marca 2008 - 14:28

Ogólnie moje zdanie o twojej jest takie jak by mieć pretensje do garbatego, że ma proste dzieci, piszesz że maluch jest niewdzięcznym samochodem pod względem swojej budowy, niestety, ale nie zgodzę sie z tym, po prostu w tym przypadku kierowca nie potrafił opanować samochodu tylno napędowego, silnik z tyłu nie jest tu tak mocną wadą jak bardzo mały rozstaw osi, co do swapa to nie jest widzę tu jakiegoś mocno rażącego niebezpieczeństwa, wszystko zależy od gustu, ja osobiście wolę mocne dwa cylindry, przede wszystkim najważniejsza jest rozwaga kierowcy, bo co za różnica czy on jedzie maluchem seryjnym, tuningowanym, czy ferrari 360, skoro nie potrafi ocenić sytuacji na drodze i/lub przewidzieć następstw jego poczynania? SWAP nie ma tu nic do rzeczy, z drugiej strony faktem jest że kierowcy widzący malucha często nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, no ale cóż można na to poradzić, większość kupiła sobie jakieś auta z zagranicy i myślą że mają coś lepszego wbijając się w dumę, ja mam seryjnego malucha który potrafi bez problemu osiągnąć 130km/h i to tez jest w jakimś stopniu niebezpieczny samochód, takimi prędkościami staram się tylko podróżować po trasach szybkiego ruchu i autostradach, gdzie jest szeroko i raczej równo.

#9 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 17 marca 2008 - 17:51

WTF :?: :?: :shock:
Tylny napęd jest najbardziej efektownym rodzajem napędu,ponieważ gdyż iż :wink: lepiej pchać niż ciągnąc.
Każdy lamer w aucie które wg ciebie Marek1 można tuningować i bardziej sie nadaje do tego wytnie taki sam numer na drodze przednionapędowym wózkiem inwalidzkim.

#10 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 17 marca 2008 - 18:06

prowokacja panowie :lol:
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#11 OFFLINE   Groszek

Groszek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
    • Time Online: 4m 39s

Napisany 17 marca 2008 - 20:44

SWAP w maluchu jest dobrym pomysłem i wspaniale się sprawdza gdy jest dopracowany i

Jazda jakimkolwiek samochodem jest dla ludzi z wyobraźnią.


W tym wypadku zabrakło jednego, bądź drugiego - a może dwóch naraz?

#12 OFFLINE   FSMarcin

FSMarcin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 402 postów
    • Time Online: 9m 6s

Napisany 17 marca 2008 - 22:44

ponieważ gdyż iż


:faja:
Ford Fiesta 1,3i C 95'

#13 OFFLINE   Ryjek *Piastów*

Ryjek *Piastów*

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 postów
    • :

Napisany 18 marca 2008 - 21:36

jak dla mnie wlasnei maluch jest dobry na swapa bo jest niepozorny i malo ludzi sie spodziewa ze moze taki FIAT 126p zrobic jakies BMW lub jakies inne samochody i to nie tylko na startach za zrobienie SWAPA zapłacisz karta ale mina kolesia goniacego cie jakims BMW jest bezcenna dosłownie :)

#14 OFFLINE   MaRcIN911

MaRcIN911

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów
    • :

Napisany 22 marca 2008 - 01:55

ja powiem tak
swap malucha jak i innych aut to fajna rzecz pod jednym warunkiem ze za kierą takiego auta z swapem będzie siedziała osoba która ma wyobraźnie i umie jeździć bo to nie sztuka jechaś po prostej drodze 120km/h np fiacikiem o pojemności 1,1cm3
pewien rajdowiec powiedział takie słowa "proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców" i tu w 100% się z nim zgadzam
swap to powarzna rzecz niewystarczy wsadzić inny silnik trzeba jeszcze prawie całe auto przerobić: zawieszenie, układ hamulcowy,rozpurki klatka bezpieczeństwa, itd

#15 OFFLINE   Tomek126p

Tomek126p

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
    • :

Napisany 23 marca 2008 - 13:32

wszytko zależy od kierowcy ! Jeżeli gość ma :crazy: to nawet rowerem jest niebezpieczny a co dopiero malanem

#16 OFFLINE   MaRcIN911

MaRcIN911

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów
    • :

Napisany 23 marca 2008 - 20:50

dobrze powiedziane Tomek126p

#17 OFFLINE   Bobi

Bobi

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 480 postów
    • :

Napisany 30 września 2008 - 18:50

Jak to mówi mój ojciec: "Jazda malczanem, to dopiero szkoła jazdy! Nie ma drugiego takiego wozu"

Pozdrowionka :D

#18 OFFLINE   Kaszan_Motosport

Kaszan_Motosport

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 76 postów
    • Time Online: 9m 30s

Napisany 17 marca 2009 - 17:29

Powiem tyle zgadzam się z tym że SWAP TO DOBRY POMYSŁ.A MINA JAKIEGOS SZPANERA W BMW JEST BEZCENNA.I PROSZĘ NIE MÓWIĆ ŻE MALUCH TO NIEWDZIĘCZNY SAMOCHÓD!
FIAT 126 KMP-PROJEKT ROZPOCZĘTY

#19 OFFLINE   piter19850207

piter19850207

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 905 postów
    • :

Napisany 18 marca 2009 - 13:37

Kaszan_Motosport mogę zapytać po kiego uja odgrzewasz te kotlety???
Dodany obrazek

www.eskadra126p.ugu.pl

Dodany obrazek

#20 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 18 marca 2009 - 15:35

Może pracuje w Maku :mrgreen:



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.