Skocz do zawartości


Zdjęcie

JAKIEGO MALUCHA KUPIC???


12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   staszek

staszek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2007 - 15:50

mam pytanie do was jako grupy ludzi ktorzy na codzien uzywaja tych aut...jakiego malucha najlepiej kupic? Tzn ktory rocznik, model itp. Im nowszy tym lepiej czy moze byly jakies starsze roczniki ktore okazaly sie byc lepszymi od nowszych rozwiazan?

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu. Wpisz w profilu miasto, z którego pochodzisz. /yoshi2
  • pryzopMep i U1203Mr lubi to

#2 OFFLINE   SAS

SAS

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 937 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2007 - 16:14

Ja bym kupił tego, w którym bym się zakochal tak od pierwszego....

#3 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2007 - 16:14

jezeli chodzi o blache to szukaj tylko i wylacznie fl, chyba ze trafisz jakis bardzo zadbany inny... FL byly chyba od 83-94, ale najlepsza blacha jest chyba do 89...

#4 OFFLINE   Bonus

Bonus

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 906 postów
    • Time Online: 21m 22s

Napisany 12 listopada 2007 - 17:53

Tak do końca nie wiadomo od kiedy były FL bo były wymieszane ale tak na dobre to od 87 roku . Na pewno Lepsze blachy niż El'e . Można rozpoznać FL cięzko powiedzieć bo można poprzekładać ale z wnętrza to szeroki licznik popielcznika umieszczona po środku deski rozdzielczej . Z zewnątrzplastikowe zderzaki wąskie takie co odsłaniają troche blachy i szerokie takie jak w El'ach . Znaczek Polski fiat umieszczony bliżej lampy ( chociaż w końcowych ST też tak było}. Ale większość FL to fl'e więc nie ma problemu z rozpoznaniem ich . Pzdr

#5 OFFLINE   staszek

staszek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2007 - 18:48

czyli mowicie ze nawet roczniki 97 w gore mialy gorsza blache od tetgo fl'a...hmm kurde to bede musial pomyslec, szczerze mowiac myslalem o tym nowszym wlasnie minimum 97 98 ale jak mam sie uzerac z rdza... a jezeli chodzi o spalanie, silniki i inne kwestie mechaniczne to jest duza roznica??

#6 OFFLINE   Rampula

Rampula

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów
    • Time Online: 5g 17m 14s

Napisany 12 listopada 2007 - 19:12

Bierz garazowanego, konserwowanego malucha od jakiegos dziadka a bedziesz zadowolny.
Z elegantami to loteria, ja mam 97 i tez jest w super stanie (oprocz tylnej belki ;p).
Poza tym w elegantach jest ciszej :D ale znowu starsze maja klimat 8)
'weź synek włóż hawajską koszule...'

#7 OFFLINE   Ryba

Ryba

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2007 - 20:31

Najstarsze są najfajniejsze :D

#8 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 13 listopada 2007 - 14:01

Generalnie najlepsze blachy miały malce już nazywane "klasycznymi" z lat 73- 83. Jeśli udałoby Ci się kupić zadbaną "przejściówkę" z lat 82- 84/5 to byłbyś szczęśliwym człowiekiem. Nie należy jednak zapominać, że malucha trzeba co pół roku zabezpieczyć antykorozyjnie dość solidnie. Dopiero wtedy nie koroduje.

#9 OFFLINE   m.a.x.x.

m.a.x.x.

    Master

  • Member
  • 3 638 postów
    • Time Online: 12d 12g 32m 34s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 13 listopada 2007 - 18:34

Ja mam ELa i nie rdzewieje. Poprostu każdego malca trzeba przejrzeć. A dobra blacha to podstawa!

#10 OFFLINE   Pashoo

Pashoo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
    • :

Napisany 13 listopada 2007 - 18:49

powiem tak .... sprawa jest trudna i nie należy się z tym śpieszyć. jeżeli szukać to myślę że nie ma takiego co by nie rdzewiał. Należy przede wszystkim zaglądać czy jest zadbany, czy np jest po blacharce(takie to bym brał od razu), czy był zakonserwowany. Myslę że dobra blacha nie zależy od rocznika tylko od danego jednego modelu. Trafisz źle to cię rdza zje żywcem, trafisz dobrze to będą tylko drobne poprawki.Przede wszystkim trzeba dbać dbać i jeszcze raz dbać!
Tyle!
Powodzenia

#11 OFFLINE   kielek

kielek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów
    • :

Napisany 21 listopada 2007 - 13:15

brac malucha swierzo po blacharce , to kamikaze boski wiatr , bo kto bedzie robil dobrze blacharke w aucie na sprzedaz ?? a jak zrobi dobrze to nie sprzeda , bo robil dla siebie i wladowal w to kupe $$
jest:
Romet Ogar 200 "hajabusa"
Seat Marbella 843ccm '90 -"makrella"

#12 OFFLINE   Madd

Madd

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 535 postów
    • :

Napisany 21 listopada 2007 - 13:21

kielek ma racje, mój kumpel sie na tym przejechał... :roll:
DM Garage
* Cabrio Bosmal 1.2 16v +
* Polski Fiat 126p 650FL Anglik

#13 OFFLINE   SAS

SAS

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 937 postów
    • :

Napisany 21 listopada 2007 - 14:41

Mój wujek kupil malucha w niedziele na giełdzie który byl w sobote do południa malowany. Pięknie wyglądał prze z 3 m-c. Potem to była tragedia. Jak bym mial kupować maluszka do kupilbym takiego zadbanego z poprawkami i orginalnym lakierem.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.