Skocz do zawartości


Zdjęcie

problemy z ładowaniem..


27 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2007 - 08:57

co moze byc prz\yczyna i jak sie jej pozbyc gdy przy jezdzie wlacze wiatrak, swiatla, radio i odpale ogrzewanie tylniej szyby zaczyna mi delikatnie swiecic akumulator..
mam zamiar podlaczyc halogeny - wtedy to chyba jzu calkiem bedzie lipa
:( da sie cos z tym zrobic ??

#2 OFFLINE   SAS

SAS

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 937 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2007 - 09:44

przy jezdzie wlacze wiatrak, swiatla, radio i odpale ogrzewanie tylniej szyby

Ja ci powiem co jest tego przyczyną. Pierwsza i podstawowa to to, że maluch to nie Star-Trek :!: To i tak szczeście że nie popaliłeś czegoś. Poprostu to nie przyczyna czy usterka, to maluch.

#3 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2007 - 11:04

ale ja nie mwoie ze to strat trek.. czemu mialo by sie cos palic ?? tego nie rozumie.. bez przesady..

#4 OFFLINE   SAS

SAS

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 937 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2007 - 13:54

No to w ten sposób.

Instalacja jaka jest w maluszku nie może być poddawana takim obciążenią. To że uda się raz drugi to nie znaczy że za trzecim razem też będzie śmigało. Jeżeli włączasz mu takie obciążenie to jest oczywiste że maluchowski alternator nie wyrabia i przestaje ładować.
To tak jakbyś podpiął żarówkę np. stopu do dynama w rowerze i pytal dlaczego ona tylko się żarzy skoro jedziesz szybko.

Maluch to wspaniałe autko ale ma wiele wad. Mój zanjomy założyl dwa reflektory dalekosiężne i jak włączał to mu maluch gasł na wolnych obrotach.

#5 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 06 listopada 2007 - 13:55

Poprostu to nie przyczyna czy usterka, to maluch.


Ale głupoty już nie po raz pierwszy o tym się pojawiają.
Jeżeli jest sprawny alternator, sprawna instalacja, dobra masa, sprawne odbiorniki to wszystko zabangla na raz i nawet kontrolka się nie zapali.

Ja odpalam rampe złożoną z 6 halogenów, których moc widać na końcu filmiku

Please Login or Register to see this Hidden Content


do tego długie, wiatrak i wszystko inne co żłopie prąd i nic złego się nie dzieje.
Tak, że przestańcie pisać historie z kosmosu tylko weźcie się pożądnie za elektrykę w swoich bobisiach.

co moze byc prz\yczyna i jak sie jej pozbyc gdy przy jezdzie wlacze wiatrak, swiatla, radio i odpale ogrzewanie tylniej szyby zaczyna mi delikatnie swiecic akumulator..
mam zamiar podlaczyc halogeny - wtedy to chyba jzu calkiem bedzie lipa
da sie cos z tym zrobic ??


Pierwsze co sprawdź ładowanie na alternatorze i na aku.

#6 OFFLINE   SAS

SAS

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 937 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2007 - 14:04

Tak Mandolina ale żeby nic nie świecilo żadna kontrolka to pobór mocy musi być < niż ładowanie, a bardzo malo który maluch ma takie parametry. Po za tym to że wszystko dziala na raz i że kontrolka nie świeci to jeszcze nie znaczy że wszytko jest ok.
Ja jestem takiego zdania, że wszystkiego należy używać ale z głową, a włącznie czego się tylko da w maluchu nie jest zbyt rozsądne. Zresztą nie tylko w maluchu.


P.S. Świetny drag :!:

#7 OFFLINE   Karol13

Karol13

    Master

  • Member
  • 1 419 postów
    • Time Online: 1d 11g 27m 18s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 06 listopada 2007 - 14:31

głupoty tak jak kolega wczesniej pisał...

mam radio z 6 głosnikam, cb-radio i halogeny i wiatrak czesto jedze z wszyskim właczony i jest ok

proponuje sprawdzi tez kabel masy od alternatora (czasem przez niego gorzej ładuje), szczotki, przecysciw wszyskie styki (moze tez byc gdzies jakies spiecie, co powoduje nadmierną ilośc pobieranego prądu).
Sprawdzić bezpiecznik czy dobrej pojemnosci sa wsadzone...

trzeba troche zadbac to bedzie działac wszysko ;)
Pozdrawiam
Karol13
Terytorium126p Oddział Wielkopolski
www.maluch-poznan.com relacje z imprez motoryzacyjnych

#8 OFFLINE   SAS

SAS

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 937 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2007 - 14:36

W takim razie chyle czoła przed waszymi pojazdami i życze wielu lat radości z elektryki w waszych malcach. Powodzenia :!:

#9 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 06 listopada 2007 - 14:42

U mnie na oku mam cały czas wskaźnik ładowania więc na bieżąco wiem co w danej chwili się dzieje.

Na początek proponuję sprawdzić szczotki alternatora albo lepiej jak dawno tego nie robiłeś to od razu wymienić bo to wydatek kilku zł.

Następnie sprawdzić i przeczyścić wszystkie masy(odkręcić, przeczyścić papierem ściernym, prysnąć WD40, mmocno skręcić) dwie są w komorze silnika po obu stronach, dwie w bagażniku koło reflektorów po obu stronach, jedna przy silniczku od wycieraczek, i dwie najważniejsze czyli silnik - belka i aku - karoseria.

Potem wyjmij i przeczyść wszystkie bezpieczniki lubią po latach śniedzieć i ledwo co prąd puszczają.

Potem sprawdź ładowanie przy ok 1000 obr. powinno być koło 14 - 14,5, wiadomo że w miarę włączania kolejnych odbiorników będzie po trochę spadać. Jeżeli ładowanie jest zbyt małe albo co gorsze za duże 15 - 15,5 albo więcej to wymień regulator napięcia, koszt ok. 18 zł.

Jeżeli po tych zabiegach nadal świeci lekko kontrolka ładowania to może to być spalona dioda (wymień prostownik).
Może być też przerwa w uzwojeniu wirnika wtedy pozostaje tylko wymiana.

Jeżeli mimo założonego nowego alternatora i zrobieniu wyżej wymienionych czynności elektryka nadal płata Ci figla to załadu malucha do windy wywieź na 10 piętro i zrzuć z dachu :)

#10 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2007 - 14:58

dzikuje mandolina
i to jest fachowa odpowiedz a nie start trek i po problemie.. dziekuje bardzo.. przystepuje do akcji prad.. bo zamierzam podlaczyc te halogeny :) jeszcze raz wielkie dzieki :)

#11 OFFLINE   Karol13

Karol13

    Master

  • Member
  • 1 419 postów
    • Time Online: 1d 11g 27m 18s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 06 listopada 2007 - 15:03

pamietaj daj lampy przez przekaznik :wink:

powodzenia w pracach :wink:
Pozdrawiam
Karol13
Terytorium126p Oddział Wielkopolski
www.maluch-poznan.com relacje z imprez motoryzacyjnych

#12 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2007 - 15:05

no to jzu z mandolia bede rozmawial jak to zrobic .. mam ich czter dwa zwykle i dwa dalekosiene.. wiec jedne pojda na gore zderzaka a dwa na dol po bokach

#13 OFFLINE   Karol13

Karol13

    Master

  • Member
  • 1 419 postów
    • Time Online: 1d 11g 27m 18s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 06 listopada 2007 - 15:13

co najmiej dwa przekaznik bedziesz potrzebował ;) chyba ze kazda lampe dasz odzielnie


dalekosiene.. muszą sie właczączac razem z długimi jakies taki podobno przepis jest
Pozdrawiam
Karol13
Terytorium126p Oddział Wielkopolski
www.maluch-poznan.com relacje z imprez motoryzacyjnych

#14 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 06 listopada 2007 - 16:15

dalekosiene.. muszą sie właczączac razem z długimi jakies taki podobno przepis jest


Nie przepis a zasada :) żeby włanczały się razem z/lub po włączeniu świateł drogowych.
Chodzi o to aby nie doprowadzać do sytuacji, w której zostawimy zapalone halogeny bo zapomnimy wyłączyć i będziemy oślepiać innych kierowców.

Tak samo producenci samochodów robią lampę przeciw mgielną, która działa dopiero po zapaleniu świateł mijania.

#15 OFFLINE   Karol13

Karol13

    Master

  • Member
  • 1 419 postów
    • Time Online: 1d 11g 27m 18s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 06 listopada 2007 - 16:32

dalekosiene.. muszą sie właczączac razem z długimi jakies taki podobno przepis jest


Nie przepis a zasada :)


Dzieki za wyjasnie tego własnie nie byłem pewien :wink:
Pozdrawiam
Karol13
Terytorium126p Oddział Wielkopolski
www.maluch-poznan.com relacje z imprez motoryzacyjnych

#16 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2007 - 16:49

ja myslalem ze podepne te zwykle do tylniego przeciw mgilnego a dalekosiezne wlasnei do dlugich..

#17 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 06 listopada 2007 - 17:04

Trochę odchodzimy od tematu. Temat o podłączaniu halogenów już jest.

ja myslalem ze podepne te zwykle do tylniego przeciw mgilnego


A będziesz ich używał wyłącznie przy mgle? Lepiej podepnij pod światłą mijania.

Koniec OT!

O halogenach dalej tu http://www.terytoriu...icja-t1133.html

#18 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2007 - 18:10

nio to jest fakt.. dzikuje za pomoc przy tym ladowaniu .. naprawde wielka pomoc.. bede mail dzien wolny to solidnie przeczyszcze i wymienie szczortki na alternatorze

#19 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 06 listopada 2007 - 18:49

Ja jeszcze dorzuce swoje trzy grosze.
Sprawdz czy dobrze przymocowany jest kabel plusowy do rozrucha.Niewiem jak jest w elegancie,ale chyba tak samo jak w FLu.Ładowanie leci przez rozrusznik.
Ja miałem poluzowany ten kabel i za cholere nie mogłem dojśc do tego dlaczego kontrolka sie jarzy nawet przy samych włączonych światłach.Przeczyściłem masy,sprawdziłem plus,klemy,pasek itd itp.
Puki kabel mi nie wypadł całkiem i rozładował sie aku.Wtedy musiałem zejśc do kanału i wszystko wyszło na jaw.

#20 OFFLINE   Rampula

Rampula

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów
    • Time Online: 5g 17m 14s

Napisany 06 listopada 2007 - 19:47

Niewiem jak jest w elegancie


dokladnie jak napisales, to ucho na koncu tez lubi sie odlamywac, wtedy lutownica benzynowa w lape i grzejem :twisted:
'weź synek włóż hawajską koszule...'



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.