Skocz do zawartości


Zdjęcie

Współwłaściciel


25 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 21 sierpnia 2008 - 20:09

No więc moi drodzy mam następujące pytanie - chcę zrobić mamę współwłaścicielką mojego Malczanka a to dlatego by były zniżki na ubezpieczenie :) i powiedzcie mi czy to się zgłasza w wydziale komunikacji czy już na poziomie pisania umowy? Mam wielką nadzieję że na poziomie wydziału komunikacji po inaczej będzie lipowato :roll: ...

#2 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 21 sierpnia 2008 - 20:44

Przy sporządzaniu umowy kupna-sprzedaży wpisujesz dwie osoby w rubryce "KUPUJĄCY", zaznaczając przy tym, która z tych osób ma być właścicielem, a która współwłaścicielem. Przy rejestracji w Wydziale Komunikacji muszą być zarówno właściciel jak i współwłaściciel :mrgreen: :mrgreen:

#3 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 21 sierpnia 2008 - 20:57

Aha no to dupa blada :lol: wystarczy tylko zrobić z Malacza darowizne dla mamy 8)

#4 OFFLINE   bartonq

bartonq

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 755 postów
    • :

Napisany 21 sierpnia 2008 - 20:57

Przy sporządzaniu umowy kupna-sprzedaży wpisujesz dwie osoby w rubryce "KUPUJĄCY", zaznaczając przy tym, która z tych osób ma być właścicielem, a która współwłaścicielem. Przy rejestracji w Wydziale Komunikacji muszą być zarówno właściciel jak i współwłaściciel :mrgreen: :mrgreen:


na umowie sie nie pisze kto jest kto
jest poprostu dwoch wlascicieli wpisanych
w wydziale komunikacji przy rejestracji wystarczy jedna osoba
osobiscie przerabialem na trzech samochodach

#5 OFFLINE   Groszek

Groszek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
    • Time Online: 4m 39s

Napisany 21 sierpnia 2008 - 21:03

To zależy od wydziału komunikacji.
W Ciechanowie np. Muszą być 2 osoby w umowie i muszą być dwie osoby podczas rejestracji pojazdu. Musi byś wyszczególnione kto jest kto, nawet po odbiór stałego dowodu muszą być właściciel i współwłaściciel :wink:
Przerabiałem to miesiąc temu

#6 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 21 sierpnia 2008 - 21:15

na umowie sie nie pisze kto jest kto
jest poprostu dwoch wlascicieli wpisanych
w wydziale komunikacji przy rejestracji wystarczy jedna osoba


Kufła, niby jeden wydział a w każdym mieście inaczej... Ja przerabiałem to na dwóch autach i za każdym razem musiały być obie osoby (lub pełnomocnictwo i znaczek skarbowy za j*bane 16 zł) oraz na umowie musiało być napisane kto jest kto. Aron, podjedź do urzeu i zorientuj się, jak to u Ciebie wygląda, bo w tym chorym kraju to wszystko jest możliwe :D

#7 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 07 grudnia 2008 - 13:20

Odkopuje bo kolega ma podobny problem.
Czy przy zapisywaniu umowy muszą być 2 osoby czy tylko jedna?
I czy ma wyglądać to tak że przy rubryce kupujący dać gwiazdkę* i na dolę dac znowu *i dopisać WSPÓŁWŁAŚCICIEL można tak? :wink:

#8 OFFLINE   micha$

micha$

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów
    • :

Napisany 07 grudnia 2008 - 13:40

Przy podpisywaniu umowy wpsiuje się normalnie dwie osoby, jako kupujący. Bez żadnych gwiazdek i współwłaścicieli.
Nie bój się zmiany na lepsze...

#9 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 07 grudnia 2008 - 14:11

... (lub pełnomocnictwo i znaczek skarbowy za j*bane 16 zł...

Jeśli współwłaścicielem jest Mąż/Żona/Brat/Siostra/Syn/Córka/Ojciec/Matka to nie trzeba wnosić opłaty skarbowej.
Miesiąc temu rejestrowałem auto w Łodzi na mnie i na ojca. Wystarczyło tylko jego pełnomocnictwo i dowód osobisty, zarówno przy rejestracji jak i przy odbiorze stałego dowodu rejestracyjnego.


AronCo do tego spisywania umowy... Wszystko zależy od tego czy sprzedający wyrazi taką zgodę...

#10 Gość_Rekin_*

Gość_Rekin_*
  • Guests

Napisany 07 grudnia 2008 - 18:58

Grociu, u nas nawet jakbyś ze swoją szanowną Starszą był to i tak musisz... W różnych regionach te ku*wy z urzędów inaczej interpretują przepisy :/

#11 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 07 grudnia 2008 - 21:53

Czyli jednym słowem na umowie muszę mieć 2 razy rubryke kupujący :)

#12 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4 364 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 07 grudnia 2008 - 22:57

Aron nie trzeba pamietam jak mój tata kupował samochody i współwłasciciela wpisywał obok w jednej rubryce i problemów nie było nigdy :)
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D

#13 OFFLINE   micha$

micha$

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów
    • :

Napisany 07 grudnia 2008 - 23:16

Ja sporządzałem umowę trzy razy, z tym, że w drugą stronę. Było dwoje sprzedających.
W jednej rubryce się pisze "Kupujący" - bo oznacza to jednocześnie liczbę pojedynczą i mnogą i w niej się wpisuje osoby.
Nie bój się zmiany na lepsze...

#14 OFFLINE   BAZIjarocin

BAZIjarocin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 416 postów
    • :

Napisany 07 grudnia 2008 - 23:42

a u mnie w rubryce kupujacy wpisuje sie 2 osoby,zadnych oplat skarbowych nie ma ( mam 2 auta na kumpla jako wspolwlasciciel),a przy rejestracji wystarczy jedna osoba i dowod drugiej :-) tak bynajmniej jest u mnie. co do oplaty skarbowej to trzeba uiscic wtedy gdy: podam na moim przykladzie. kupilem auto spisujac umowe tylko na mnie,chcialem dodac wspolwlasciciela przed rejestracja,byly wlasciciel nie chcial zmienic umowy,wiec wycieczka do skarbowki,i spisanie darowizny na kumpla jako wspolwlasciciela (16zl ) i juz wsio gralo :-)
Dodany obrazek

#15 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 11 grudnia 2008 - 19:45

Czyli może to tak wyglądać? :)

Dodany obrazek

Czy po prostu wpisać imie nazwisko jednego przecinek imie nazwisko drugiego i tak dalej z tymi danymi...

#16 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 11 grudnia 2008 - 20:22

Może być
Możesz jeszcze ewentualnie dodać coś takiego jak kupujący 1 i kupujący 2.
W tej umowie brakuje numerów PESEL i NIP a to ważne

#17 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 11 grudnia 2008 - 20:37

NIP chyba nie jest potrzebny, bynajmniej ja wszystkie umowy mam bez NIPa i nikt nic nie mówił :wink:

#18 OFFLINE   BAZIjarocin

BAZIjarocin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 416 postów
    • :

Napisany 11 grudnia 2008 - 21:27

nip nie potrzebny,ale pesel tak
Dodany obrazek

#19 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 11 grudnia 2008 - 21:28

Pesel dodany :) umowa już wydrukowana :) dzięki wszystkim za pomoc :)

#20 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 12 grudnia 2008 - 02:55

Nip teoretycznie jest potrzebny, bo z wydziału komunikacji wysyłają pisemko do urzędu skarbowego :) (nawet jak nie będzie NIPu to i tak was znajdą :twisted: ) żeby się obywatel rozliczył z fiskusem z nowego nabytku. Teoretycznie poniżej 1000 zł nie odprowadza się podatku, problem pojawia się gdy mamy droższe auto. Nawet gdy na umowie zaniżymy wartość auta poniżej tej kwoty, to oni i tak wyliczają ''należny'' im podatek od ceny jaką mają w tabeli, podatek to jest 2% od ceny z tabeli. A najlepsze jest to ze na załatwienie spraw ze skarbówką jest 14 dni od daty spisania umowy, po tym czasie są naliczane odsetki karne.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.