Skocz do zawartości


Zdjęcie

Resurrection of fiat 126p


151 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   PrzeMan

PrzeMan

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 131 postów
    • :

Napisany 08 września 2008 - 22:42

Witajcie, czas abym i ja coś napisał o swoim maluszku, jest to EL, rocznik 95, jest on w kolorze... hmm bijącej po oczach trawy. Cała historia zaczyna się na złomowisku, gdzieś w Aleksandrowie, a dokładnie przed jego bramą. Autko było już przednimi osiami na cmentarzu, ale jakoś udało mi się przekonać tubylców, którzy go tam wpychali, że chętnie je od nich odkupie... kosztowało mnie to tyle co zgrzewka gorzały :lol: . Na pierwszy rzut oka wydawał się być w miare zdrowy blacharsko, i nawet odpalił od pierwszego kopa... niestety dokładniejsze oględziny obnażyły prawdziwe oblicze tego samochodu.
Wcześniej nie miałem styczności z małym fiatem, więc ciężko mi było powiedzieć cokolwiek o jego serduszku i podzespołach. Tak więc udałem się do speca w tej dziedzinie i ...
-wymieniłem termostat
-uszczelki pod gaźnikiem
- uszczelkę pod pokrywą zaworów
...oraz wymieniłem olej. Została jeszcze kwestia zgrzytającego pierwszego biegu i wstecznego...

Ale narazie to zostawie, po zerwaniu bitgumu i osłuchani budy za pomocą młotka i wkrętaka, okazało się że rdza już długo pastwi się nad tym malcem...spore ubytki blachy już są widoczne na prawym błotniku i części nadkola, przez co przedni pas też jest zainfekowany. Z podłogą o dziwo nie jest tak źle, nieliczne dziurki w polu widzenia :wink: , gorzej natomias prezentują się progi i klapa bagażnika.
Naszczęście podszybia wymagają jedynie konserwacji...aha byłbym zapomniał, poprzedni właściciel wyciął w tylnej półce dwa gigantyczne otwory na głośniki, moim zdaniem jest to bezsens i głupota. Narazie nie mam pomysłu jak temu zaradzić :(

tak więc oto i mój maluszek, pewnie ktoś zada pytanie "po co więc go kupiłem", albo padnie sentencja " tego szmelcu nie opłaca się robić"... otórz już prostuje, kupiłem to autko, gdyż chce je wyremontować, i przerobić tak aby przechodniom opadła kopara :wink: , jednak nie mówię tu o wieś tuningu, lecz o subtelnych zmianach, które nadadzą wyjątkowy charakter temu fiacikowi.

Niebawe dołącze fotki, narazie nie posiadam takich, gdyż zabezpieczam samochód przed zimą, tak aby wytrzymał do wiosny albo do rychłej wizyty u spawacza, narazie nie będe pisał o modyfikacjach jakie planuje, ponieważ chcę doprowadzić autko do stanu w którym będzie można takie modyfikacje zastosować

#2 OFFLINE   maniek0187

maniek0187

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów
    • :

Napisany 09 września 2008 - 06:31

gdzie foty :?:

#3 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 09 września 2008 - 08:13

rocznik 95

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :!: :shock:

Autko było już przednimi osiami na cmentarzu, ale jakoś udało mi się przekonać tubylców, którzy go tam wpychali, że chętnie je od nich odkupie...

jeszcze bedziesz plakać ze im pchac nie pomogles, i sam na piwo nie dostałes :mrgreen:

#4 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 09 września 2008 - 09:15

Ale żeś się kolego rozpisał :lol:
piękna i wzruszająca historia. Mam nadzieje że zapał do prac nie jest słomiany. Podoba mi sie kierunek w którym idziesz. Nie zaczynasz od dupy strony, ale najpierw chcesz doprowadzić blacharke i mechanike do porządku a potem tuning i ulepszenia. Tak trzymać 8)
Dodany obrazek

#5 OFFLINE   PrzeMan

PrzeMan

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 131 postów
    • :

Napisany 09 września 2008 - 20:43

Oto kilka fotek mojego malca
Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek

narazie autko wygląda jak wygląda, ale nie mam zamiaru żałować tego że go kupiłem.
Dla chcącego nic trudnego :wink:

#6 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 09 września 2008 - 20:53

Kogo ja widze, w końcu sie ujawniłeś ;D
Rób że go waść ;D

#7 OFFLINE   Zibi

Zibi

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów
    • :

Napisany 09 września 2008 - 21:01

Życzę Tobie aby marzenie otwartych gęb przechodniów na widok Twego malca się spełniło.
Roboty mnóstwo, ale nie zapominaj o fotosach z postępów. Powodzenia w remoncie :)

#8 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4 364 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 09 września 2008 - 22:09

no maluch niczego sobie hehe :lol: bedziesz miał troszke przy nim pracy ale zycze powodzenia :D
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D

#9 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 09 września 2008 - 22:23

Jeżeli twój zapał nie okaże się słomiany, to będzą z tego maluszka ludzie :) jak narazie jedyne co moge powiedzieć to zdejmij tą antene ze zderzaka :P
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#10 OFFLINE   WitchDog

WitchDog

    Master

  • Member
  • 1 227 postów
    • Time Online: 38m 28s

Napisany 10 września 2008 - 02:14

Witam kolejnego Łodzianina na forum.
Dodany obrazekDodany obrazek

Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/

#11 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 10 września 2008 - 05:40

czy ktos tutaj wie, ze eleganty w 95 roku, jechały na lakiernie niezabezpieczone, i na blachy z nalotem rdzy był kładziony lakier ? :mrgreen: ta seria miała rdzę na wyposażeniu standardowym :shock:

Wiec ja z góry zyczę sporo wytrwałości włascicielowi :mrgreen:

#12 OFFLINE   Bonus

Bonus

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 906 postów
    • Time Online: 21m 22s

Napisany 10 września 2008 - 06:53

Też słyszałeś podobną historie . Blachy nie były czyszczone w jakiejś specjalnej wodzie tylko z wisły albo czegoś , i potem w środku już robiła się rdza . Jak to usłyszałem to mnie lekkie zdziwko wzięło ..

#13 OFFLINE   WitchDog

WitchDog

    Master

  • Member
  • 1 227 postów
    • Time Online: 38m 28s

Napisany 10 września 2008 - 09:39

stary sposób, nie tylko w tym roczniku i w tym modelu stosowany. Po prostu lepiej się lakier trzyma takiej powierzchni. 8)
Dodany obrazekDodany obrazek

Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/

#14 OFFLINE   micha$

micha$

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów
    • :

Napisany 10 września 2008 - 17:09

Tylu Łodziaków na forum, a maluchów na mieście nie widzę :/
Nie bój się zmiany na lepsze...

#15 OFFLINE   WitchDog

WitchDog

    Master

  • Member
  • 1 227 postów
    • Time Online: 38m 28s

Napisany 11 września 2008 - 11:34

czasu nie ma...
Dodany obrazekDodany obrazek

Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/

#16 OFFLINE   PrzeMan

PrzeMan

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 131 postów
    • :

Napisany 14 września 2008 - 21:34

czas ruszyć z miejsca, bo temat zaczyna pokrywać warstwa kurzu... :)
Tak więc w okresie czekania na wolny termin u spawacza, zabrałem się za rzeczy które mogę sam wystrugać w domu...
Ale po kolei, najpierw fotki wnętrza mojego sztrucla... a właściwie tego co tam kiedyś było
Dodany obrazek Dodany obrazek
Dziura na nadkolu to pozostałość po głośniku... planuje w najbliższym czasie wycieczke po drugą wykładzine do malca, albo po prostu wypad po podgumowaną wykładzine, ale wtedy zaczyna się zabawa z profilowaniem.

Przejde jednak do tego co udało mi się poskładać do kupy, chodzi tu o fotele. Nie ukrywam że ich stan pozostawiał wiele do życzenia... na wstępie musiałem je rozebrać do samej ramy, potem ładnie pospawać, następniezałożyć nową gąbke i poszycie...
Tak mniej więcej wyglądał jeden z foteli podczas pracy
Dodany obrazek Dodany obrazek

nie podobały mi się te wykładzinowe obicia foteli, więc załatwiłem obicia i sprężyny z FL-a, a oto efekt
Dodany obrazek Dodany obrazek

poza wymianą sprężyn i obicia, dołożyłem nieco gąbki na obrzeżach fotela, ponieważ te "niby" profile zanikły z biegiem lat.
Dodany obrazek
a to zdjątko nieskończonego fotela i dawcy organów :D

#17 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 14 września 2008 - 22:17

kurde.. jakoś mi nie pasują te obicia do zagłówków... moim zdaniem o wiele lepiej wyglądałyby bez. tak czy siak odwaliłeś dobrą robote :mrgreen:
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#18 OFFLINE   Ekjonar

Ekjonar

    Master

  • Member
  • 733 postów
    • Time Online: 2g 39m 36s

Napisany 14 września 2008 - 22:36

Fajne wyglądają te obicia z tymi zagłówkami... Głośnik był do wykładziny przymocowany? :shock:

#19 OFFLINE   BAZIjarocin

BAZIjarocin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 416 postów
    • :

Napisany 14 września 2008 - 23:23

no kolego widze ze jak by nie bylo bierzesz sie za ratowanie ELka :-D i pelen szacun dla takich ludzi jak ty. a co do efektu koncowego o ktorym piszesz wyzej to zycze powodzonka :-D i jak koledzy pisza,czekam na postepy i efekty koncowe :-D
Dodany obrazek

#20 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 15 września 2008 - 01:05

z tym obiciem to troche glupota ... :crazy:

wolisz odparzanie tyłka na tym czarnym czymś od o wiele przyjemniejszego materiału ? :shock: :crazy:








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.