Skocz do zawartości


Zdjęcie

niby sie grzeje a niby nie...


7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Mroziu126p

Mroziu126p

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 605 postów
    • Time Online: 5g 20m 25s

Napisany 24 kwietnia 2013 - 21:22

witam wszystkich mam taki problem jade sobie moim swapikiem(zrobilem chłodzenie z przodu) wiec na wskazniku temp pokazuje mi, ze temp dochodzi do 130 stopni :roll: ale maczam w zbiorniczku wyrównawczym palucha a tam woda co najwyzej letnia... o co tu moze chodzić?
P.S wszystko jasne zakładając nową chłodnicę nie wkręciłem srubki blokującej wiec cała woda z chłodni sciekała na glebe :P ale mam jeszcze kolejny pytanie... czy za nisko umieszczony zbiorniczek wyrownawczy tez moze byc przyczyna grzania?
1989 Polski Fiat 126 BIS 700 sleeper

#2 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 24 kwietnia 2013 - 22:48

pompa wody kaput prawdopodobnie, albo babol w podłaczeniu wody

porób zdjęcia jak to wygląda

#3 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 24 kwietnia 2013 - 22:50

A gdzie w takim swapie jest czujnik temperatury? Może termostat nie działa i układ chłodzenia pracuje tylko na małym obiegu?
Dodany obrazek

#4 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 24 kwietnia 2013 - 22:50

czujnik temperatury jest w głowicy, termostat nie ma tu nic do tego, w zbiorniczku powinien być wrzątek

#5 OFFLINE   Mroziu126p

Mroziu126p

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 605 postów
    • Time Online: 5g 20m 25s

Napisany 24 kwietnia 2013 - 22:55

jesli po uszczelnieniu chłodni sytuacja się powtórzy to chyba pompka wody bedzie do wymiany aczkolwiek mysle ze sytuacja z pewnością się poprawi bo cała ciecz schłodzona przez chłodnice wylewała się :P termostatu narazie nie mam bo wczesniej było niewydajne chłodzenie z tyłu
1989 Polski Fiat 126 BIS 700 sleeper

#6 OFFLINE   Magic

Magic

    Master

  • Member
  • 1 474 postów
    • Time Online: 1d 6g 12m 32s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 25 kwietnia 2013 - 06:38

A dobrze odpowietrzyłes układ? U mnie podobne cuda się działy

#7 OFFLINE   zioleczko450

zioleczko450

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 452 postów
    • Time Online: 2d 17g 39m 18s

Napisany 26 kwietnia 2013 - 08:33

najlepiej zrób tak: przód auta na wzniesieniu postaw, wlewaj wodę przez węża przy chłodnicy. (robi się tak, dlatego, że ze zbiorniczka woda nie dopłynie wszędzie od odpowiedni poziom i nie uzupełni wszystkiego) Później resztę uzupełnij przez zbiorniczek wyrównawczy. Później odpowietrz przy chłodnicy na 99% jest odpowietrznik. Postaw niech pochodzi odpalony, woda powinna się "ułożyć" i dwa węzę niech będą nagrzane (wyjście i powrót) Uzupełniaj poziom wody na bieżąco, zakręć korek i pojedź go przegonić, możliwe, że jeszcze troszkę trzeba będzie dolać finalnie. Ja mam u siebie jeszcze nagrzewnicę więc jeśli masz to musi być ona otwarta. Zbiorniczek na płyn chłodzący powinien być w najwyższym punkcie układu chłodzącego. Zrób to dokłądnie w takiej kolejności jak napisałem. Jeśli dalej będzie muka, to albo pompa wody, albo bubel w połączeniach wężami tak jak napisał arek

#8 OFFLINE   Mroziu126p

Mroziu126p

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 605 postów
    • Time Online: 5g 20m 25s

Napisany 26 kwietnia 2013 - 15:16

dzieki porządnie odpowietrzyłem układ i rzeczywiscie problem ustał, auto ma problem z dogrzaniem sie do 70 stopni :D węże mam srednice 31,5
1989 Polski Fiat 126 BIS 700 sleeper



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.