Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maluszek 88r skazany na śmierć-2 zycie maluszka


77 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Bilcok

Bilcok

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 194 postów
    • :

Napisany 20 sierpnia 2008 - 12:48

Cześć!
Dawno się nie odzywałem ale nie ważne. Kupiłem nowego maluszka (kumpel podpisał umowę bo ja mam 17 lat),koleś jeździł po pijanemu i wzieli mu prawko więc maluszek długo stał u niego na ogrodzie...
Maluszek jak w temacie na dniach miał być złomowany :( Więc pomyślałem ze dam mu nowe życie :P
Koleś się troszkę upierał że woli wy złomować ale mi go sprzedał za .... 80z :wink:
I zostało zadanie specjalne... jak do transportować maluszka na warsztat (2 lata nie odpalany,koła zapieczone,kierownica 2 rękami nie chce iść) w 3 nie dało się upchać i maluszek kupla nie dawał rady :?
Więc skoczyłem do mamuśki po Seata Ibize i jakoś go dotargaliśmy :P
Od godziny 8 do 4 rano full serwis maluszka :) Więc tak:bębny pościągane od pieczone,odpowietrzone hamulce,wymienione tłoczki w raz z cylinderkami,płyn zalany,ręczny naciągnięty,układ kierowniczy nasmarowany (chodzi leciutko), i została sprawa najważniejsza... Odpalić silnik... Wstępne oględziny... Akumulator trup,niema iskry,pęknięta belka pod silnikiem,syf w komorze. Ale jak już się podejmuję wyzwanie reinkarnacji maluszka więc cewka zmieniona,kable,świece no i dalej skry niema... Więc otworzyłem puszkę i przeczyściłem kowadełka 8) Iskra jak trzeba,zalałem bezpośrednio do cylindrów Pb98 i chodzi :!: :!: :!: :!: Z radości 3 browarki pękły i jazdy testowe ok. Teraz rozbieram środek by dostać się do podłogi i stwierdzam że niema prowadnicy od siedzenia i na lewym nadkolu jest trochę pognite więc jak na jego rok to jet mało :lol:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Jak nie zgodnie z prawem to lewą stroną jadę!

#2 OFFLINE   PimpQ

PimpQ

    Kawasaki Power:)

  • Member
  • 1 213 postów
    • Time Online: 11g 7m 33s

Napisany 20 sierpnia 2008 - 13:09

Trochę dużo pracy jeszcze trzeba włożyć :| Jaką masz wizję autka :?: :wink:
Podpis został wyłączony przez Administratora

#3 Gość_Franiu126p_*

Gość_Franiu126p_*
  • Guests

Napisany 20 sierpnia 2008 - 13:20

:shock: Podłogi, progów i nadkoli zapewne nie ma.

Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo wymieniania Cię czeka (maski, zderzaki, zapewne cały układ jezdny...), ale 3mam kciuki i mam nadzieję, że jako jeden z nielicznych pokażesz że da się trupa odratować ;-)

#4 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 20 sierpnia 2008 - 13:45

3mam mocno kciuki by udało się go uratować, dobrze, że jak na razie uratowałeś go od wstrętnych złomiarzy :?

#5 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 20 sierpnia 2008 - 15:38

mam nadzieję, że jako jeden z nielicznych pokażesz że da się trupa odratować Wink

ja mimo wielu pociętych kilka odratowałem :mrgreen: miedzy innymi beżowego, dosłownie wyciągłem go spod siekiery :mrgreen:

Ty tam masz silownik elektryczny do otwierania klapy czy mi sie zdaje ? :shock:

roboty w pisdu, zadeklarowałes ratowanie to nie zawiedz tu nikogo i nie zniechec sie za szybko bo jestem pewnien ze robiąc przy nim jedna rzecz wyjdzie 5 kolejnych do roboty (znam to) ;]



Pozwole sobie jeszcze przytoczyć...

Mój Beżowy

Before

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek


After...



Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek


Pierwsze testy:


http://pl.youtube.co...h?v=NCqunTHA61M





Zrobilem w nim praktycznie wszystko, kasa sie wyczerpała a OC trzeba bylo placic, auto nie skonczone w 100% no i jeszcze lakierka do pilnej roboty - poszedł do żyda. Ale fakt faktem uratowany 8)
Przyznac trzeba ze jest jakies takie fajne uczucie jak odbudujesz samochod, ale do tego trzeba cierpliwosci, a ja np cierpie na chroniczny jej brak :mrgreen: Trzymam kciuki i mam nadzieje ze Ci sie uda ;)

#6 OFFLINE   BeXa

BeXa

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 361 postów
    • Time Online: 16m 35s

Napisany 20 sierpnia 2008 - 16:02

Maluszek nie jest w najlepszym stanie, zycze powodzenia w odbudowywaniu autka. Sam przez to przeszedłem i wiem co to za ból, naszczęście ja już jestem na finishu. Maluszek z Chrzanowa :D HeHe
jak nie idzie młotkiem weź większy :D:D

#7 OFFLINE   Ekjonar

Ekjonar

    Master

  • Member
  • 733 postów
    • Time Online: 2g 39m 36s

Napisany 20 sierpnia 2008 - 18:02

Ale żeś kupił furę :lol: :lol: ja też mam 17 lat i kupiłem maluszka i nie ma z tym problemu :D Sporo pracy Cię czeka. Trzymam kciuki że autko będzie miało nowe życie i będzie godne podziwu.

Pozdrawiam

#8 OFFLINE   Zibi

Zibi

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów
    • :

Napisany 20 sierpnia 2008 - 20:54

roboty będziesz mieć sporo, ale z każdym krokiem będziesz widzieć jak Malec dostaje duszy, więc wnioskuję, że jak go dostaniesz już tak daleko to będzie z niego niezła bestia, gdybyś miał z czymś problem podczas ,,ożywiania" to śmiało pytaj zawsze jest ktoś kto Ci podpowie i doradzi, POWODZENIA w remoncie :D
1985 Fiat 126p ST

#9 Gość_Franiu126p_*

Gość_Franiu126p_*
  • Guests

Napisany 20 sierpnia 2008 - 23:05

BlackRider, aż mi sie przypomniało: "Pierdolić go, idź po siekiere..." :lol:

#10 OFFLINE   Bilcok

Bilcok

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 194 postów
    • :

Napisany 21 sierpnia 2008 - 07:41

PimpQ Jak na razie kupiłem lakiery i szpachlę :mrgreen: Dół jasno niebieski a góra seledyn :roll:
Franiu126p Porobię zdjęcia podłogi to się zdziwisz 8) Jak na swoje lata to się trzyma :wink:
BlackRider Zdradzę ci ten sekret :D Jest to cewka rozrusznika :mrgreen: Żeby otworzyć tylną klapę trzeba robić "spięcie" na bezpiecznikach i klapa się otwiera :jupi:
BeXa Poznałes po rejestracjach :?: :mrgreen:
Wszystkim dziękuję za wsparcie ale mam jeszcze jednego malca na głowie (ten zielony na zdjęciu) a wakacje już się kończą... Ale DAMY RADE :!: :wink:
Jak nie zgodnie z prawem to lewą stroną jadę!

#11 Gość_Franiu126p_*

Gość_Franiu126p_*
  • Guests

Napisany 21 sierpnia 2008 - 07:55

Dół jasno niebieski a góra seledyn

:!: :o
:shock: :|

#12 OFFLINE   Rampula

Rampula

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów
    • Time Online: 5g 17m 14s

Napisany 21 sierpnia 2008 - 08:18

ja tam jestem realista i nie wierze, ze z tego cos bedzie :mrgreen:
'weź synek włóż hawajską koszule...'

#13 OFFLINE   Ekjonar

Ekjonar

    Master

  • Member
  • 733 postów
    • Time Online: 2g 39m 36s

Napisany 21 sierpnia 2008 - 09:24

Chłopak się przyłoży i zrobi :D

#14 OFFLINE   LOBUZ88

LOBUZ88

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
    • :

Napisany 21 sierpnia 2008 - 12:33

Fajnie że go uratowałeś, jest kupę roboty ale potem dużo satysfakcji że ze starego hebla który już miał iść na żylety zrobiło się pełnowartościowe jeżdżące auto :)

Ps.
Przypomina mi się jak mój starszy kupił parę lat temu FL'a 92 (wtedy 5cio latek z przebiegiem 30 tys) po dzwonie...miał iść do kasacji ale odkupił i razem z dziadkiem go doprowadzili do ideału, ehh gdzie te czasy kiedy maluch miał jakaś wartość i ludzie je naprawiali po poważniejszych dzwonach a nie tak jak teraz...lekka stłuczka i od razu szrot :roll:
Skoda S-100 1973
Fiat 126p EL 1999
Polonez Caro 1.5GLI 1994
Daewoo Nubira Kombi 1.6 1998

#15 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4 364 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 22 sierpnia 2008 - 00:07

bilcok ja tez mam 17 lat i kupiłem w tamtym tygodniu maluszka tez jest do małego uratowania :D
Stał ponad rok na kapciach,cylinderki w kołach zapieczone ale juz zrobiłem.
Najwiekszy ubaw jest taki ze mój tata gdzies z 5lat temu kupił tego malca w łodzi i sprzedał po kilku dniach koledze który nim pojezdził 4 latka i odziwo wrócił do mnie :) :lol: teraz musze troszke sie pobawic.ten maluszek miał byc skazany na siekiere przez mojego tate :cry: bo chciał robic cabrio ale jak zobaczyłem ze podłoga jest w super stanie bo jest zakonserwowana i był on serwisowany to powiedziałem STOP nie pozwole :) wiadomo kiedys to była igła a teraz dostał gdzie niegdzie korozji czyli:
-przednia maska do malowania
-gdzie niegdzie błotniki
-gdzie niegdzie progi
-gdzie niegdzie podszybie przód i tył
wiec to nie jest tak duzo
silnik to zyleta pali na dotyk :wink:
a jak go kupowałem to wsadziłem akumulator z golfa w dieselu i krecił krecił i zapalił :jupi:
troche nim posmigałem po polanie bo akurat padało to wiec wiem co potrafi mój kaszlak:P
mam zamiar go porobic jakis mały tuning,zderzaki w chromie i wogule tak jak bedzie sie mi podobał wiec zycze powodzenia z dalszymi pracami oto zdjecia moge kaszla :)
Dodany obrazek
Dodany obrazek



Dodany obrazek
Dodany obrazek



Dodany obrazek



Jeszcze bedzie kilka fotek jak cos przy nim zrobie :)
pozdro dla maniaków 126p

#16 OFFLINE   Madd

Madd

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 535 postów
    • :

Napisany 22 sierpnia 2008 - 00:54

ja tam jestem realista i nie wierze, ze z tego cos bedzie Mr. Green


DM Garage
* Cabrio Bosmal 1.2 16v +
* Polski Fiat 126p 650FL Anglik

#17 OFFLINE   Bilcok

Bilcok

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 194 postów
    • :

Napisany 22 sierpnia 2008 - 10:28

To widzę że nie jestem sam :wink:
U mnie w maluszku (niebieskim) również maska,błotniki,podszybia i progi do czyszczenia i malowania,a zresztą cały i tak cały idzie do malowania (nowy kolor) i kilka dziur w podłodze do spawania i konserwacji :P
Silnik jest Ok a na wet przerobiony dolot powietrza do gaźnika jakaś inna puszka z filtrem...
Jak nie zgodnie z prawem to lewą stroną jadę!

#18 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4 364 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 22 sierpnia 2008 - 10:45

ja robie go na maluszka I seri wiesz wersja włoska wiec jak bedą szły prace to zaczne fotot dodawac :) pozdr
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D

#19 OFFLINE   Bilcok

Bilcok

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 194 postów
    • :

Napisany 22 sierpnia 2008 - 10:52

Spoko :mrgreen:
Jak chcesz licznik "kapliczkę" to gdzieś mam :wink:
Jak nie zgodnie z prawem to lewą stroną jadę!

#20 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4 364 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 22 sierpnia 2008 - 20:40

Wiec oto dodaje fotki co dzis przy nim zrobiłem niewiele ale zawsze cos mały koszt chwilka roboty:

Dodany obrazek
Dodany obrazek

i jeszcze jedno :)

Dodany obrazek
Dodany obrazek


planuje jeszcze przestawic zapłon zeby strzelał z tłumika ale nie wiem jutro jade na slub do brata wiec nie bede pewnie mógł zbytnio :(
wracam w pon wiec odezwe sie na forum pod wieczór to moze jakies foto dodam jeszcze czy cos przy nim zrobiłem
pozdrawiam maniaków 126p
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.